Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Autobus v centru Plzně srazil seniorku

Žena vstoupila přímo před rozjíždějící se vozidlo PMDP

14. října 2019 09:54 , aktualizace 10:00

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes těsně po deváté hodině ráno došlo v Sadech Pětatřicátníků v Plzni ke střetu autobusu linky č. 30 jedoucího do vozovny a chodkyně.
     Podle informací z místa zde řidič autobusu jedoucího směrem do centra v pravém pruhu kvůli před ním stojícím autům zastavil, přičemž zadní část autobusu částečně zasahovala na přechod pro chodce. 
     Starší žena přecházející z tramvajového ostrůvku při přecházení nejprve obešla osobní vůz stojící v levém pruhu a poté se rozhodla autobus obejít kolem jeho přední části. Žena před autobus vstoupila přesně ve chvíli, kdy se řidič rozjížděl. Řidič dle svých slov ženu vůbec neviděl.
     Ke střetu tak došlo naštěstí jen v malé rychlosti, žena po něm ale upadla a při pádu se udeřila do hlavy. Do péče si jí poté převzali záchranáři.
     "Zzs z místa nehody transportuje ženu cca 75 let při vědomí a s lehčími zraněními do Fakultní nemocnice na Lochotíně," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Policie v současné chvíli šetří přesnou příčinu a průběh nehody, autobus je odstaven v zastávce, místo je průjezdné.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!