Foto Video

Šílená demoliční jízda autobusu

Sedmdesátiletý řidič boural do zdi i do aut, nezastavil a vozy před sebou dál hrnul jako buldozer

středa 13. ledna 20:07 , aktualizace čtvrtek 14. ledna 08:09

Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V noci z úterý na středu kolem půl jedenácté došlo v Chebu k nepochopitelné hromadné dopravní nehodě. Sedmdesátiletý řidič autobusu ČSAD Karlovy Vary a. s. linky č. 55 nejprve nedokázal vyjet z autobusového nádraží, narazil do zdi, vycouval, znovu se rozjel a opět boural, a teprve na třetí pokus nádraží opustil, ale tím teprve vše začalo.
     Autobus ujel asi sto metrů, podle policie řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze pozemní komunikace a dostal smyk. Následně autobus vjel na travnatý pás, který přejel a poté narazil do zaparkovaného vozu, jenže starý muž za volantem nezastavil, pokračoval v jízdě a naboural do řady zaparkovaných vozidel, které přes sebou ještě několik metrů hrnul jako buldozer.
     Na místo nehody, které připomínalo spíše bojiště, samozřejmě okamžitě vyjelo několik hlídek policie, hasiči i záchranáři.

      Ukázalo se, že v době nehody byl naštěstí v autobusu pouze sám řidič a v osobních vozech i na chodníku nikdo nebyl, takže při takto hrozivě vypadající dopravní nehodě nakonec nedošlo k žádnému zranění. Náraz autobusu ve velké rychlosti však odneslo celkem jedenáct zaparkovaných aut a předběžný součet škod se zastavil na částce vysoce přesahující milion korun. 

     Policisté řidiče autobusu podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Řidič se snažil vymlouvat, že autobus měl technickou závadu, údajně zablokovaný plynový pedál, to ale bylo po shlédnutí kamerových záznamů vyloučeno a policisté tak vše vyřešili příkazním řízením na místě, tedy pokutou. Poté se řidiči udělalo nevolno, takže ho záchranáři z místa transportovali do nemocnice na vyšetření.

Foto PČR

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.