Foto Video

Kytička za záchranu života

Třiaosmdesátiletá babička chce dnes veřejně poděkovat za záchranu svého života

17. března 2021 17:45 , aktualizace 18:02

Hasiči Hrdina Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Jídlonoš

      Včera odpoledne nás telefonicky oslovila třiaosmdesátiletá seniorka z velkým přáním: "Chtěla bych vás strašně moc poprosit, abyste vyřídili moje poděkování všem hodným lidem, kteří mě zachránili tím, že mi přivolali pomoc. Vím, že jich volalo více, jak sousedé, tak i procházející kolem, například mladá maminka s dítětem. Pak samozřejmě policistům, záchranářům a hasičům, kteří na mě byli nesmírně hodní.
     Já ležela hrozně dlouho na balkoně a vůbec jsem se nemohla hýbat. Křičela jsem o pomoc a doufala jsem, že mě někdo uslyší. Nevím jak všem poděkovat a tak mě napadlo zavolat vám."

     Babičku jsme dnes navštívili, bohužel kvůli současné pandemické situaci museli odmítnout její pozvání na kafíčko, ale její krásné poděkování jsme rádi převzali a záchranným složkám předali.


Původní článek

      Druhého března po čtvrté hodině odpoledne vyjížděly všechny záchranné složky do Částkovy ulice v Plzni, kde na balkoně bytu ve třetím nadzemním podlaží panelového domu ležela vážně zraněná seniorka.
     Žena volající o pomoc se z balkonu kvůli zranění kyčle nemohla dostat ke dveřím bytu, které byly uzamčené a tak se je ani přivolaným hasičům nepodařilo otevřít. Hasiči proto najeli k domu s výškovou technikou, přes balkon vnikli do bytu a zevnitř otevřeli, aby se záchranáři dostali ke zraněné a prochladlé ženě. Po ošetření pak hasiči záchranářům pomohli seniorku snést do sanitního vozu.
     "Ženu narozenou v roce 1938 jsme se zraněním kyčle transportovali na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

Foto čtenář

Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí