Foto

Bagřík po převrácení začal hořet

Druhá nehoda při obsluze minibagru během pár dní

úterý 23. května 08:44 , aktualizace 09:37

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Včera před půl šestou odpoledne došlo v Řemešíně nedaleko Mladotic na severním Plzeňsku k nehodě, při které se převrátil minibagr a začal hořet.

     Z místa bylo hlášeno vážné zranění obsluhy, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Líní. Hasiči zajistili prostor a zahájili hasební práce, zatímco muže si do péče převzali záchranáři.

     Ukázalo se, že mužův stav naštěstí nebyl tak vážný, jak se zprvu zdálo, takže vrtulník LZS byl odvolán a pacient byl do nemocnice přepraven pozemní cestou. "Muže narozeného v roce 1957 jsme transportovali s lehčím zraněním do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

     Podle tiskového mluvčího hasičů byla příčinou události nedbalost při manipulaci se strojem a škoda dosáhla výše sto tisíc korun.


K velice podobnému případu došlo před pár dny i v Horní Bříze

Minibagr se i s obsluhou zřítil do výkopu

     Ve čtvrtek 18. května po osmé hodině večer vyjížděly všechny záchranné složky do ulice 1. máje v Horní Bříze, kde došlo ke zranění muže pracujícího s malým bagříkem. Podle prvotních informací se zde muž i s pracovním strojem zřítil do výkopu.

     Na místo vyjeli profesionální hasiči z Košutky i jejich dobrovolní kolegové z Horní Břízy, záchranáři a samozřejmě i policisté.

     Muž naštěstí nebyl pod strojem zaklíněn, ale i přesto utrpěl zranění, takže si ho do péče museli převzít záchranáři. "Dvaačtyřicetiletého muže jsme s lehkými až středně těžkými zraněními při vědomí transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedli nám záchranáři.

     "Dnes po osmé hodině jsme přijali oznámení o zranění muže při výkopových pracích na pozemku u domu. Muž narozený v roce 1981 si při práci s minibagrem spletl ovládací páky, zvedl zadní lžíci a bagr se převrátil," doplnila nám informace mluvčí policie.

Foto: KP, hasiči Horní Bříza, HZSD.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.