Aktuálně Foto

Bára, Jessy, Roxy, Whiskey, Armin, Dag a Joker

Policejní štěňata už mají jména a to díky veřejnosti

pátek 2. února 18:16 , aktualizace 18:40

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V pondělí 22. ledna jsme vás poprosili o pomoc při hledání jmen pro budoucí psí policejní bojovníky, kteří se narodili 10. prosince loňského roku služebním psům feně Ulmě a psovi Alfovi na územním odboru Rokycany.
     Veřejnost se nadšeně zapojila do soutěže a během jednoho týdne policisté obdrželi přes jeden tisíc mailů, které obsahovaly od jednoho jména až po sedm jmen pro všechna štěňata. Mimo mailovou poštu, přišly i dopisy a soutěžící se zapojili také telefonicky. Psali děti, dospělí, senioři, kamarádi i celé rodiny.
     Tipy přišly nejen z Rokycanského okresu, ale z různých koutů celé republiky a v mnoha případech společně s velmi milými vzkazy psovodům a jejich budoucím čtyřnohým parťákům. S ohledem na obdržený počet reakcí, soudí policisté, že soutěž vzbudila u čtenářů a diváku velmi kladný ohlas.
     "Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se do výběru jmen po pejsky zapojili. Výběr byl s ohledem na množství krásných jmen, který se mnohdy pojil i s dojemným příběhem, velice obtížný. Většina soutěžících si v přála, ať už bude pejskům vybráno jakékoliv jméno, aby se jim dařilo, měli šťastný psí život, dlouho sloužili a měli mnoho úspěchů v policejní kariéře se svými parťáky psovody," uvedla mluvčí policie.

A jaké že jména vyhrála:

Bára - Jméno Bára jsme obdrželi od 39 soutěžících

Jessy - Jessy navrhlo celkem 8 soutěžících

Roxy - Roxy navrhovalo 35 soutěžících

Whiskey - Pouze jedna soutěžící navrhovala jméno Whiskey, které vzbudilo při výběru u psovodů veliký zájem

Dag - Celkem 18x zaznělo od soutěžících jméno Dag

Joker - Jokera navrhl pouze jeden ze soutěžích

Armin - I Armina navrhla pouze jedna ze soutěžících. K Arminovi se pojil dojemný příběh, se kterým se podělila čtenářka Bohumila K.
     Příběh se odehrál již dávno. Kamarádka Bohumily z dětství měla otce, který pracoval u policie, byl to pán vážený a uznávaný a mezi jeho koníčky patřila práce s policejními psy, které se se svými kolegy věnoval.
     On sám měl psa jménem Armin a dle slov paní Bohumily ona sama už nikdy hezčího psa neviděla. Po válce byl tento policista propuštěn a začal pracovat jako elektrikář. Při svém zaměstnání bohužel později utrpěl vážný pracovní úraz a zemřel.
     Lidé na něho ale nezapomněli a na jeho počest pořádali na kynologickém cvičišti memoriál. Touto cestou chtěla paní Bohumily vzpomenout na člověka, kterého si nejen ona sama vážila a jeho vzpomínku by ráda uctila tím, že jedno ze štěňat by mohlo nosit jméno pejska, který tomuto pánovi patřil - Armin.
D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.