Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Barem létaly židle, sklo a slzný plyn

Fanoušci Dinama vyprovokovali rvačku kvůli zákazu kouření

14. února 2019 15:10 , aktualizace 17:40

Cizinci Fanoušci Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Několik hlídek policistů vyjíždělo dnes kolem druhé hodiny ráno do Divadelní ulice v Plzni, kde došlo v No Limit baru k hromadné bitce asi tři desítek osob. 
     Podle informací z místa bitku začali fanoušci Dinama Záhřeb v plném baru a krom ran zde létaly i židle a sklo. Uvnitř baru měl podle svědků někdo použít i slzný sprej.
     "První Chorvati do baru dorazili kolem půl desáté a už od začátku byli velmi hluční, bylo jich dohromady asi patnáct. Obsluha je musela několikrát upozorňovat na zákaz kouření, a to také bylo prvotním impulzem k té rvačce. Někdo z Chorvatů si zase zapálil a jiný host ho upozornil, že se to nesmí. Na to ho ten Chorvat napadl a okamžitě se přidali i ostatní. V tu chvíli barem létalo sklo i nábytek a byla to hrozná mela. Situaci se snažili uklidnit vyhazovači a provozák a podařilo se jim celou rvačku vytlačit ven před podnik. Mezitím ale někdo použil pepřový sprej a tak ven utekli všichni. Záchranka pak odvezla právě provozáka s rozbitou hlavou," popsala nám přímá účastnice události.
     Policisté po příjezdu bitku rychle ukončili a zajistili devět Chorvatů.
     "Dnes kolem druhé hodiny ráno došlo k incidentu v jednom z barů. Nemůžeme vyloučit, že mezi osobami byli cizinci," uvedla tisková mluvčí policie.
     "Na místě jsme ošetřili a na chirurgii transportovali muže narozeného v roce 1986 s tržnými ranami v oblasti hlavy po napadení," doplnila tisková mluvčí záchranářů.
     Jedná se tak zřejmě o první incident spojený s dnešním fotbalovým utkáním, bohužel dle všeho nikoli poslední. Centrem města se od dopoledních hodin pohybuje několik desítek až stovek chorvatských fanoušků a již v tuto chvíli je hlášeno několik výtržností.
     Celkem má dorazit asi tisícovka Chorvatů.
     Vedení baru No Limit se podle našich informací v obavě z možné odvety a v zájmu bezpečnosti hostů i personálu rozhodlo nechat dnes podnik uzavřený.

     O opatřeních přijatých v rámci dnešního zápasu policií jsme informovali v článku:

Policie se připravuje na zítřejší utkání ve fotbale

Policie se připravuje na zítřejší utkání ve fotbale

13. 02. 2019, 10:03, aktualizace 13. 02. 2019, 10:50

Na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě bude dohlížet několik desítek policistů

Foto ilustrační
 


 
     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.