Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Během pouhé půlhodiny byli v Plzni napadeni dva strážníci

Jeden útočník dělal virvál v Penny U Prazdroje, druhý na hokeji

12. prosince 2023 13:26 , aktualizace 15:25

Alkohol Městská policie Napadení Policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V neděli v podvečer došlo v Plzni běhen necelé půlhodiny hned ke dvěma případům, při kterých byl napaden strážník městské policie.

     K prvnímu útoku došlo kolem sedmé hodiny v prodejně Penny v ulici U Prazdroje, kam strážníci vyjeli na oznámení, že zde měla skupina osob povalit dětský herní automat.
     "Na místě se skutečně tato skupina osob nacházela a jeden z účastníků začal vulgarismy častovat naše hlídky. Jeho agrese stoupla natolik, že nedbal ani opakovaných výzev ze strany strážníků, aby se uklidnil, a poté se pokusil na jednoho ze strážníků fyzicky zaútočit," popsala tisková mluvčí městské policie.
     Strážníci museli zjevně opilého útočníka zpacifikovat a pětačtyřicetiletý muž nakonec skončil po použití donucovacích prostředků v poutech. "Muž je podezřelý z několika přestupků a jeho jednání bude oznámeno věcně a místně příslušnému správnímu orgánu," doplnila mluvčí městské policie.

     K dalšímu útoku došlo ani ne o půl hodinu později v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně při hokejovém utkání mezi HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec. Během utkání nálada na stadionu houstla a situace vygradovala v pokusy o napadení rozhodčích a někteří domácí fanoušci vhazovali různé předměty na ledovou plochu.
     "Tyto osoby následně byly ve spolupráci s pořadatelskou službou ze stadionu vykázány. Během těchto úkonů došlo k útoku na jednoho ze členů pořádkové jednotky Městské policie Plzeň a strážník utrpěl zranění v obličeji. Pětačtyřicetiletý útočník je plzeňskému sportovnímu světu nechvalně známý, a tak byl následně po použití donucovacích prostředků v poutech vyveden před stadion, kde jej strážníci předali k rukám státní policie pro podezření ze spáchání trestného činu," uvedla mluvčí městské policie k tomuto případu.  
     Celá situace byla o to děsivější, že mužovu agresivnímu chování i útoku na strážníka přihlížely dokonce i malé děti.
     "Můžeme potvrdit, že jsme muže převzali a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.