Foto

Během tragické nehody zbytečně zemřel DJ Blackness

Řidič sjetý kokainem se raději postaral o psa, než o umírajícího kamaráda

26. června 2018 13:46 , aktualizace 15:23

Alkohol Drogy Nehody Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     V noci ze čtvrtka na pátek minulý týden došlo před půlnocí k tragické dopravní nehodě u Hošťky na Tachovsku. Tato nehoda unikla pozornosti nejen naší, ale i dalších médií a tak kolem ní začaly brzy vznikat různé spekulace a dohady.
     „Proč o tom nepíšete? Řidič měl od nehody utéct a dopaden měl být až následující den. Prý v tom byl alkohol a drogy? Říká se tu, že kdyby viník zavolal pomoc, ten chudák kluk mohl žít,“ napsal nám čtenář, jehož jméno máme k dispozici.

     Ozvali se i další čtenáři, kteří nám shodně uvedli, že mladý muž, který během nehody zcela zbytečně zemřel, byl, prý známý a oblíbený, DJ Blackness. Podle čtenářů to byl nejen výborný hudebník, jeden ze zakladatelů nahrávací společnosti Empire Recordings a spoluorganizátor spousty hudebních akcí, ale i skvělý člověk a dobrý kamarád.  

     Další informace hovořily o tom, že řidič – viník nehody, měl šňupat kokain i cestou a také o tom, že se řidič po nehodě nepostaral o umírajícího mladého muže, ale odjel na veterinu do Plzně, postarat se o svého psa, který byl během nehody také zraněn.

Samozřejmě jsme začali tyto informace prověřovat a bohužel, z velké části se zakládají na pravdě.

     Za volant vozu Volkswagen Passat skutečně minulý čtvrtek usedl 35letý muž a policisté nám opravdu potvrdili, že to bylo po požití alkoholu. Na přední sedadlo spolujezdce pak usedl 41letý muž a na zadních sedadlech se usadil nejmladší, 28letý, DJ David a pes.
     Řidič vyrazil z Tachova na Rozvadov a dle dosavadního šetření policie opravdu během jízdy Passat zastavil a opět si aplikoval drogu. Pak znovu pokračoval v jízdě, ale krátce před půlnocí mezi Žebrákem a Hošťkou nezvládl projetí zatáčky, Passat se dostal do smyku a vyletěl z vozovky do stromů.
      Řidič utrpěl pouze lehká poranění, ale oba spolujezdci dopadli podstatně hůře. Bohužel je také pravda, že se po dopravní nehodě začal řidič vozu více zajímat o pomoc pro psa než pro těžce zraněného a když dorazily záchranné složky, na místě již nebyl. Na místě nehody totiž zastavili cizinci, kteří zavolali na linku 112 a právě ty řidič požádal o odvoz se zraněným psem k veterináři, kde byl muž po hodině od dopravní nehody policií zadržen.
     Záchranáři tak do nemocnice transportovali pouze oba spolujezdce a právě v nemocnici bohužel přes veškerou snahu lékařů 28letý David svým zraněním podlehl.
     Jediné, co tak nemůžeme potvrdit je, že by mladý muž mohl přežít, kdyby viník neujel. Dne našich informací byla Davidova zranění velice vážná a jedná se tedy pouze o spekulaci.    

      Tachovští kriminalisté zahájili trestní stíhání a 35letého řidiče obvinili ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti v souběhu s přečinem ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: PČR a jedna fotka od přátel zemřeléhoAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…