Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Bez řidičáku a pod vlivem drog vezl malé dítě

Cesta z oslavy se muži nevyplatila

6. března 2023 16:58 , aktualizace 16:58

Drogy Městská policie

     V pátek po půl jedenácté v noci si karlovarští strážníci při kontrole městské části Rybáře všimli na křižovatce ulic Dolní Kamenná a Sokolovská vozidla, kterému nesvítilo zadní světlo. Proto hlídka vyjela za autem a chtěla řidiče zastavit.
     Na zákonné výzvy však řidič vozu nereagoval a dál pokračoval v jízdě. K jeho smůle však zabočil do slepé ulice a ho strážníci zadrželi

     "Po zastavení byl třiatřicetiletý muž hlídkou vyzván k prokázání totožnosti, na což odpověděl, že u sebe žádný takový doklad s vlastní podobiznou nemá a dále se netajil tím, že nemá ani řidičské oprávnění. Aby toho nebylo málo, spolu s ním ve vozidle cestoval i jeho šestiletý syn, který byl sice připoután bezpečnostním pásem, pro změnu však chyběla vhodná autosedačka," popsali zákrok strážníci.

     Jako důvod svého jednání muž uvedl, že jel z rodinné oslavy konané v jedné z obcí na Sokolovsku a vozidlo si vypůjčil od bratra. Strážníci proto přistoupili k dechové zkoušce na alkohol.
     "Zatímco strážníky provedená orientační dechová zkouška byla negativní, přivolanými policisty provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní. Celou záležitost si tak hlídka Policie ČR převzala k dořešení," doplnili strážníci.

Foto MP

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.