Foto

Bezdomovec s hnijícíma nohama, agresivní cizinec i blázen tlačící auto na myčku

I tohle se děje na ulicích Plzně

úterý 23. ledna 19:26, aktualizace úterý 23. ledna 20:02

Partner článku – Delta Plzeň

Opilý cizinec způsobil škodu v informačním centru

     V sobotu po poledni zamířili strážníci do informačního střediska na náměstí Republiky, kde měl agresivní muž chtít napadnout fyzicky obsluhu. Podezřelého muže se podařilo hlídce zajistit opodál na náměstí Republiky. Osmačtyřicetiletý cizinec se ihned začal vůči hlídce chovat dost vulgárně a jeho agresivita se stupňovala, nakonec zmírnila jeho chování až přiložená pouta.
     U muže byl proveden test na zjištění hladiny alkoholu v dechu a výsledkem byla zjištěná hodnota 1,25 promile.
     Obsluha, na kterou se muž nejdříve slovně utrhl a chtěl ji poté napadnout, se před agresivním mužem pokusila utéct do místnosti pro zaměstnance, kde se chtěla před ním zavřít, ale došlo mezi nimi k přetlačování o dveře, muž se do nich opřel vší hrubou silou a poškodil je. Nakonec muž všeho nechal, z místa odešel, ale při odchodu ještě po další ze zaměstnankyň mrštil svazkem tiskovin.

Opilci

     První případ řešila hlídka před osmou hodinou večer v Doudlevecké ulici. Na linku městské policie bylo oznámeno, že se v místě povaluje podnapilý muž. Ten byl natolik silně ovlivněn alkoholem, že nezvládl sám vstát a z místa odejít. Stejně tak nebyl schopen dechové zkoušky, aby bylo její provedení úspěšné.
     Dost vysokou hladinu alkoholu v dechu poté naměřili strážníci muži, který si ustlal v Bendově ulici. Hlídka k němu vyjížděla chvilku po půlnoci. Výsledkem u něj provedené dechové zkoušky byla naměřená hodnota 3,93 promile.
     U obou mužů hrozilo vzhledem k nízkým venkovním teplotám podchlazení, chladnou noc strávili v protialkoholní záchytné stanici.

Bezdomovec s hnijícíma nohama

     K muži bez domova, který měl ležet ve Skvrňanech za místním supermarketem v Lábkově ulici a nemohl chodit, vyjížděli v pondělí odpoledne strážníci.
     Třiačtyřicetiletý muž bez domova původem ze Slovenska, jehož hlídka na místě našla, se nebyl schopen postavit na nohy kvůli zdravotní indispozici. Strážníci od něj zjistili, že je po částečné amputaci a pro značnou bolest se nezvládá postavit a dojít si na převaz, proto na místo okamžitě přivolali záchranáře. Ti bezdomovce po prvotním ošetření převezli do plzeňské fakultní nemocnice, na chirurgickou ambulanci s omrzlinami a částečnou hnilobou na dolních končetinách.

Polonahý muž tlačil auto

     Zmatený a polonahý muž se pohyboval v ranních hodinách v centru města. Upozornila na něj všímavá mladá žena, která zavolala na linku městské policie.

     Operační strážník přijal oznámení o zmateném polonahém muži, jenž se má pohybovat v okolí banky v Goethově ulici po sedmé ráno.
     Pětačtyřicetiletého muže původem ze Slovenska nalezla hlídka pouze v trenýrkách, rozepnuté košili a v ponožkách, jak je opřený o zaparkované vozidlo.
     Muž byl dezorientovaný a celý se třásl. Hovořil dost zmateně, mluvil o tom, že je před ubytovnou, ve které mu zrovna perou oblečení, a že zaparkované vozidlo o které se opíral, chtěl odtlačit do mycího boxu, aby jej mohl umýt, protože je právě na brigádě v mycí lince. Alkohol dechová zkouška u muže vyloučila.
     Čas do příjezdu záchranářů strávil dotyčný ve služebním vozidle městské policie, k němuž ho hlídka dovedla a posadila do něj, neboť jevil známky podchlazení. Záchranáři si nakonec muže převzali do své péče.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.