Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Přívod proudu k billboardu způsobil dvojitou dopravní nehodu

Dva vozy najely na spadlý kabel elektrického vedení a havarovaly

pátek 22. září 11:47 , aktualizace 11:49

Hasiči Nehody Policie


     Včera před pátou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi Kyšicemi a Letkovem přímo u sjezdu z přivaděče Plzeň - Ejpovice k dopravní nehodě, při které dva osobní vozy najely do spadlého kabelu elektrického vedení.
     Podle informací přímo z místa došlo na místě po čtvrté hodině odpoledne k prověšení elektrického vedení k billboardu vedle silnice, než ale stačil na místo někdo přijet situaci vyřešit, kabel spadl na vozovku mezi projíždějící vozy. 

     Na kabel těsně po sobě najely dva vozy, jejichž řidiči nestačili zareagovat. Kabel se zachytil na podvozku Volkswagenu Caddy, čímž se napnul a následně do něj najel protijedoucí vůz Audi. Zatímco Caddy z nehody vyvázl v podstatě beze škody, napnutý kabel, než se přetrhl, silně poškodil přední část Audi a navíc strhl dopravní značku.

     Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob, na místo tak vyrazili policisté a hasiči. Zatímco policisté zjišťovali, k čemu vlastně došlo, hasiči zajistili prostor nehody a páskou vymezili bezpečný koridor kolem části kabelu, která byla stále pod napětím. Poté byl povolán pracovník ČEZu, který přívod elektřiny do kabelu odpojil.

     Vzhledem k tomu, že u billboardu byly nalezeny pákové kleště, pracovali policisté i s verzí, že někdo kabel poškodil úmyslně, následné šetření ale ukazuje spíše na únavu materiálu.

     "Ve směru od Chrástu jel řidič s vozem Volkswagen Caddy narozený v roce 1975 a asi 50 metrů před přemostěním mu do cesty spadl elektrický kabel. Řidič již nestihl zareagovat a najel na něj, přičemž se mu kabel zamotal do podvozku vozu, čímž došlo k jeho napnutí. Ve stejnou dobu jel v opačném směru řidič narozený v roce 1950 s vozem Audi A6, který také nestihl zareagovat a došlo ke střetu jeho vozidla s napnutým kabelem. Kabel poté ještě strhl dopravní značení a reflektor. Oba řidiči měli test na přítomnost alkoholu negativní a vzniklá škoda byla předběžně stanovena na 320.000 korun," uvedl nám mluvčí policie s tím, že policisté se celou událostí dále zabývají.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.