Po bitce s policií na záchytce skončila celá rodinka

Včerejší večerní konflikt na Doubravce řešilo několik hlídek - policie nyní hledá svědky

9. května 2021 10:38 , aktualizace 15:43

Alkohol Vandalství Záchytka

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera večer kolem sedmé hodiny došlo v Plzni na Masarykově třídě podle několika čtenářů k většímu zásahu policistů. "Bylo zde asi deset policejních vozů, rozbité sklo na zastávce a sebrali nějakého mladíka, pak chlapa a dívku, budou k tomu nějaké informace?" ptal se jeden ze čtenářů.

     Mluvčí policie nám k tomuto případu uvedla, že dle všeho nejprve došlo k rozepři mladého muže s dívkou, po které začal mladík narozený v roce 1999 poškozovat zastávku MHD, k čemuž vyjela první hlídka policie. Do zákroku policistů se pak ale na místě začal vměšovat ještě další muž narozený v roce 1977.
     Tento muž probíhající zákrok mařil a napadal policisty, k čemuž se přidala i dívka narozená shodně s mladým mužem v roce 1999. Takže na místo vyjely další hlídky. "Podle mě se ten opilý mladík pohádal s opilou přítelkyní, vztekle rozbil sklo na zastávce, ona dostala hysterický záchvat, pak tam přišel jeho otec, taky pořádně opilý a došlo ke strkanici s policisty," popsala nám další svědkyně s tím, že tam byl velký hluk, křik a hodně lidí si vše natáčelo.

     Všichni tři byli podle policie pod vlivem alkoholu, mladík nadýchal 1,59 promile, dívka 1,54 a muž 1,66. Všichni tři podle policejní mluvčí odmítali uposlechnout opakované výzvy policistů, takže policisté museli použít donucovacích prostředků. 
     Nakonec policisté omezili na osobní svobodě všechny tři a transportovali je k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Mladík je podezřelý z přestupku proti majetku a muž s dívkou pak ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě.

Žádost policie

     Vzhledem k tomu, že na místě podle svědků několik osob vše natáčelo, policie žádá o předání záznamů a svědectví, které by mohlo pomoci k objasnění trestné činnosti výše uvedených osob. 

Foto: Ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.