Foto Video

Bitky v centru Plzně - již 10 zadržených

Nejhorší očekávání se bohužel naplnila, slávisti řádili v centru města

5. listopadu 2017 19:55 , aktualizace 20:19

Fanoušci Zadržení pachatele


     Na dnešní fotbalové utkání plzeňské Viktorky se Slávií do Plzně přijelo několik set fanoušků SK Slavia Praha. Ti o sobě dali velmi hlasitě vědět už na nádraží, kde nerespektovali pokyny policistů a chtěli nádraží opouštět přes koleje, ale policisty i slovně napadali. Po uklidnění situace pak vyrazili do města, kde se po skupinkách pohybovali mezi plzeňskými hospodami a restauracemi a jejich výtržnosti zvláště v okolí Náměstí Republiky bohužel pokračovaly.
    Nejagresivnější fans Slavie se bez šál a klubového označení pohybovali v malých skupinkách Plzní a na předem domluvených místech se několikrát seběhli, aby napadli fanoušky konkurenčního týmu.
    K prvnímu většímu incidentu došlo právě na náměstí po třetí hodině, když se fanoušci obou klubů rozhodli poprat. Situaci velmi rychle vyřešili policisté, kteří podle našich informací sedm výtržníků zadrželi.
    Další rvačku mezi fanoušky policie uklidňovala před pátou v Riegrově ulici před restaurací Švejk a v další restauraci měli fanoušci Slávie údajně rozbít stůl a židle. Policisté pořádkové jednotky museli zasahovat i v Beer Factory ve Veleslavínově ulici, kde musel být další z fanoušků zadržen.
    Po páté hodině se fanoušci Slávie shromáždili na náměstí a pod dohledem policistů vyrazili na cestu na stadion. Bohužel ani to se neobešlo bez incidentů a již v Dřevěné ulici někteří více alkoholem posilnění fans začali po policistech házet pyrotechniku i skleněné lahve. Světlice cíleně házeli i pod zaparkované automobily, u kterých tak hrozilo vzplanutí.
    Celý průvod musel být U Zvonu kvůli výtržnostem zastaven a až po uklidnění rozvášněného davu mohl pokračovat dál. I tak ale policisté ještě cestou museli řešit několik výtržníků, snažících se vyvolat konflikt nebo napadajících policisty.

    Podle tiskové mluvčí policie muselo být ještě před začátkem zápasu zadrženo deset fanoušků. Dle našich informací bylo devět fanoušků Slávie a jeden Viktorián.