Foto Video

Přivázal si k sobě psa a napadl policisty

Podívejte se na video, s čím vším se v noci hlídky potýkají

7. srpna 2018 20:32 , aktualizace 20:36

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Říká se, že z horka lidé blbnou a dva případy z posledních dnů to potvrzují.

Plzeň

    Nejprve v Plzni policii dobře známý muž napadl policejní hlídku. Podle našich informací jde o duševně nemocného člověka, v minulosti často intoxikovaného, který byl jen před krátkou dobou propuštěn z psychiatrie s tím, že již není důvod hospitalizace.
     Muž si došel pro psa, přivázal si ho k sobě a demonstrativně si lehl na přechod pro chodce na křižovatce Lidické a Alej Svobody. Zde ho několik vozů muselo objíždět a nakonec svědek, který ho sám málem přejel, na ležícího muže telefonicky upozornil strážníky.
     Strážníci dorazili na místo, muže požádali aby se zvedl a z přechodu odešel. Muž se přemístil na okraj chodníku, posadil se do trávy a začala kontrola dokladů. Během kontroly náhle muž bez jakéhokoli důvodu vyrazil po strážníkovi, ale zamotal se do řetězu, kterým si před tím psa přivázal k noze.
     Muže částečně zklidnil až příjezd další hlídky, policisté a strážníci ho pak nechali vymluvit se ze všech příkoří, které mu život přinesl, muž se až po půl hodině uklidnil a z místa odešel.

Domažlice

    K obdobnému případu došlo včera v půl druhé ráno. Policisté u Domažlic zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia. Při kontrole jej policisté samozřejmě také vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu.
      Výsledek byl pozitivní 1,48 promile alkoholu v krvi a na základě toho byl muž převezen do lékařského zařízení na odběr krve. Po provedení úkonů v nemocnici policisté muže poučili, zakázali mu další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.
     Hlídka poté chtěla odjet z místa, ale muž se rozčílil, protože očekával, že jej policie ještě odveze domů. Policisté muži vysvětlili, že od toho tu nejsou a doporučili taxík. Muž se rozběsnil, začal kopal do policejního vozidla a k jeho uklidnění museli policisté použít donucovací prostředky.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.