Staršího muže v Plzni pravděpodobně usmrtil blesk

"Prásklo to někam k té lávce a pak jsem slyšel někoho volat, že tam blesk zasáhl člověka"

21. září 2018 20:42 , aktualizace sobota 22. září 19:30

Počasí Smrt

Partner článku – Mraknet

     V průběhu prudké bouřky, která Plzeňsko zasáhla kolem sedmé hodiny večer, došlo přímo v Plzni k tragédii.
     Mezi Božkovským náměstím a novou, pěší, kovovou lávkou přes řeku, měl podle svědků zasáhnout blesk muže, který okamžitě upadl do bezvědomí. Na místo v krátké době dorazili záchranáři, hasiči i strážníci a byla zahájena resuscitace muže.
     Resuscitace byla i přes veškerou snahu bohužel neúspěšná a muž zemřel v sanitním voze ještě před příjezdem do nemocnice. Koroner tak provede ohledání těla až přímo v nemocnici.
     "Během bouřky pravděpodobně způsobil výboj blesku u dospělé osoby bezvědomí, bezdeší. Muž bohužel přes veškerou snahu zemřel," uvedl tiskový mluvčí záchranářů.

     "Při té bouřce jsem běžel z božkovské hospody, když to najednou prásklo někam k té lávce, možná přímo do ní. Jen chvíli potom jsem slyšel někoho volat, že tam blesk zasáhl člověka. Pak už byly slyšet jen sirény a výzva přišla asi i našim Božkovským hasičům, protože ty jsem tam viděl taky," uvedl nám svědek na místě s tím, že se pak dozvěděl, že muž byl bleskem zasažen přímo v místním sportovním areálu.
     Zda je za smrtí asi šedesátiletého muže opravdu zásah blesku, určí až pitva.

AKTUALIZACE:

Zachránit život muži běžel 11letý ragbista Ben

Zachránit život muži běžel 11letý ragbista Ben

22. 09. 2018, 18:46, aktualizace 22. 09. 2018, 20:41

Veliký dík patří trenérům Rugby Clubu Plzeň i otci malého Bena Pavlovi

Kvůli bouřce vyjížděly záchranné složky po celém kraji:

  • Ve Žlutické ulici vítr rozházel několik balíků zateplení, které firma dostatečně nezajistila. Nyní tento materiál je všude, kam se člověk podívá.
  • Volební poutač u čerpací stanice ONO ve Studentské ulici se rozletěl až do silnice a tím ohrožoval bezpečnost provozu i chodce na přechodu, jelikož nebyl dostatečně zabezpečen. Tento poutač byl zlikvidován u vozovky pohotovým chodcem, kterého instruoval dispečer HZS Pk. Úklid poutače následně dokončila JSDH z Bolevce.
  • Podle informace hasičů, podobných zásahů mají dnes již několik, materiál zateplení vichr rozfoukal i v ulici U Borského parku.
  • Vichrem poražené stromy hasiči vyráželi likvidovat  v Rokycanech, v Zelenohorské a Schwarzově ulici v Plzni, v Úlicích, u Slatin, u Stanětic, v Hlohovicích a na mnoha dalších místech.
  • Na několika místech zastavily popadané stromy železniční dopravu. Mezi Staňkovem a Holýšovem najel vlak do stromu a strom padl na trať i u České Kubice.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.