Foto

Bond zadržel dalšího zloděje, tentokrát přímo při činu

Recidivista se zálibou v tabákových výrobcích se před policejním psem schovat nedokázal

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     O německém ovčákovi, který se z plzeňského útulku dostal až do služeb Policie ČR jsme již informovali několikrát, naposledy 17. ledna, když dostal svého prvního zloděje.

Bond z útulku dostal svého prvního zloděje - GRATULUJEME!

Bond z útulku dostal svého prvního zloděje - GRATULUJEME!

17. 01. 2019, 15:50, aktualizace 17. 01. 2019, 16:10

Bylo Vám toto kolo ukradeno? Přihlaste se a nezapomeňte pytlík piškotů pro Bonda!

     Další úspěšný Bondův zákrok se odehrál v sobotu 26. ledna ve Šťáhlavech, kde si zloděj již potřetí vybral za cíl místní obchod, který nezvaně navštívil po zavírací době.
     Zloděj se v prvním případě na konci prosince vloupal do prostoru prodejny, kde svým jednáním způsobil dosud nevyčíslenou škodu na majetku a následně poškodil uzamčený box s tabákovými výrobky, ze kterého odcizil zboží za přibližně 26 000 korun.
     Podruhé se zloděj do stejné prodejny vloupal mezi 12. a 14 lednem.
     V sobotu 26. ledna krátce po třetí hodině ráno tak již zloděj šel vlastně najisto a v prodejně odcizil 238 kusů krabiček cigaret v přibližné hodnotě  23 100 korun. Na to mu již nestačila ani přinesená taška a tak část lupu uložil do nákupního košíku z prodejny.
     Když však chtěl pachatel i s lupem prodejnu opustit, přijelo na místo několik policejních hlídek, policisté okolí prodejny zajistili a zloději tak znemožnili útěk. Na prohlídku vnitřního prostoru prodejny poté vyrazil policejní psovod se služebním psem a dalšími dvěma policisty. V průběhu pár minut služební pes Bond pachatele i s lupem našel ukrytého v jedné z místností nacházející se v zázemí prodejny a zadržel ho.
     "Celkem měl pachatel způsobit hmotnou škodu odcizením v přibližné výši 100 tisíc korun. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen a potrestán.
      Policejní komisař zahájil trestní stíhání 43letého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinu krádež v jednočinném souběhu s přečinem poškození cizí věci,"
uvedla tisková mluvčí policie. 
     V případě uznání viny zloději v pravomocném rozhodnutí může hrozit až tříletý trest odnětí svobody.

Foto: Služební pes Bond

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.