Brutální útok na záchranáře

"Skákali mu po hlavě," popsala otřesená svědkyně

18. června 2020 14:56 , aktualizace 14:56

Napadení Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical

     Více než dvacet let se šéf Zdravotnické záchranné služby v Sokolově podílí na záchraně životů mnoha lidí, v noci ze soboty 13. června na neděli ale po brutálním útoku skupiny Romů v Kraslicích skončil v péči záchranářů sám.
     Celý incident začal v Kraslicích nedaleko autobusového nádraží, když muž jdoucí se svou manželkou po ulici napomenul skupinku místních Romů, kteří na pár nevhodně pokřikovali. Následoval okamžitý útok, při kterém Romové muže srazili na zem, kde do něj začali zběsile kopat.
     Podle svědků útočníci muži doslova skákali po hlavě, poté ho okradli a nechali ležet v kaluži krve. První pomoc zraněnému a silně krvácejícímu muži poskytla jeho žena, také záchranářka. Do nemocnice byl muž transportován zmatený, s poruchou paměti, se silným otřesem mozku a rozbitým obličejem se zřetelnými otisky bot. V nemocnici se po vyšetření potvrdil bohužel i otok mozku.
     Případem se okamžitě začali zabývat policisté, kterým se na základě zajištěných kamerových záznamů podařilo v krátké době útočníky identifikovat a ještě v neděli je zadržet.
    "Trojici mužů policisté ještě v neděli zajistili a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví. Případem se intenzivně zabývají sokolovští kriminalisté,“ uvedl tiskový mluvčí policie.

Foto ilustrační


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.