Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Starý muž ukrýval více než pět set zbraní

Policisté prověřují nález stovek revolverů, pistolí a pušek

1. února 2023 11:29 , aktualizace 17:42

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Policisté se nyní zabývají poněkud neobvyklým případem nálezu obrovské sbírky zbraní čítající několik set kusů pistolí, revolverů, pušek či hlavních součástí zbraní.

     Vše začalo, když policisté vyjížděli do bytu ve Stodu, kde došlo k náhlému úmrtí třiasedmdesátiletého muže. K jejich překvapení pak při prověřování mužova úmrtí nalezli obrovskou sbírku převážně historických střelných zbraní, čítající neuvěřitelných více než pět set kusů.

     Ve valné většině se jednalo o zbraně historické, tedy vyrobené před rokem 1890, k jejichž držení není potřeba žádné povolení. Ve sbírce se však nacházelo i několik desítek zbraní, které podléhají registraci a k jejichž držení je třeba být vlastníkem zbrojního průkazu. 
     "Podle dostupných evidencí zemřelý muž zbrojní průkaz nevlastnil. Kriminalisté zbraně zajistili a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování a případem se dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie.

     Případ však bude s největší pravděpodobností po prověření veškerých okolností odložen, neboť vést trestní stíhání proti zemřelému není možné.
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.