Foto Video

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

Bývalého informátora policie, který donášel i na Hells Angels a nynějšího vraha Aliu, právě vezou do vazby

21. října 2018 13:21 , aktualizace úterý 23. října 08:29

Vazba Vražda

Partner článku – Alfa Tactical


     Dnes v jedenáct dopoledne začal soud v Rokycanech projednávat návrh na vzetí do vazby Albánce Alberta Aliu, který se v noci ze čtvrtka na pátek po desáté hodině večer pokusil v Rokycanech v Kotelské ulici zavraždit svoji manželku Květu.
     Střela zasáhla ženu ve věku 37 let do čelisti a pokračovala dál do hlavy, žena se momentálně nachází ve velice vážném stavu v nemocnici, je v umělém spánku a zda přežije není vůbec jasné. Po tomto útoku pachatel odjel na Plzeň, kde byl zanedlouho zadržen v Sokolovské ulici. 
     Soud po tříhodinovém jednání dle očekávání shledal tři vazební důvody ze tří možných a eskorta muže právě veze do vazební věznice Plzeň. Před soudem na Alberta Aliu čekal i otec jeho oběti.

     Již v pátek jsme jako první psali, že jde o jednoho z bývalých šéfů albánské drogové mafie. Ale informace, které jsme o tomto muži později zjistili, by zcela bezpečně stačily na román. Kontaktoval nás bývalý elitní vyšetřovatel, nyní již penzista, který Aliu dobře znal a uvedl spoustu velice zajímavých informací: "Aliu se k nám dostal jako mnoho další kosovských Albánců po válce v Jugoslávii. Aliu rovnýma nohama skočil přímo do drogového byznysu a začal organizovat výrobu i distribuci. On totiž sám nikdy pervitin nevařil, ale výrobu jako šéf pouze organizoval. Sbírali jsme malé ryby, ale k němu bylo těžké se dostat. Zjistili jsme také, že Albert Aliu není jeho jméno a do Česka přijel s cizími doklady. Jeho skutečné jméno si již nepamatuji, ale bohužel albánská policie s námi moc nespolupracovala, takže prokázat se nám to nikdy nepodařilo. 
     Jel v hodně varnách, například pamatuji případ, myslím, že to bylo kolem roku 2003, kdy při realizaci jeho varny drog v Rabí na Klatovsku na nás i stříleli brokovnicí.
     Později si Aliu přibral i obchod se zbraněmi, dodával také klubu Hells Angels a vozil jim zbraně i drogy přímo do jejich klubovny v Chlumu Svaté Máří. Jenže motorkáři netušili, že to Aliu hraje na obě strany. Zatímco je zásoboval drogami a zbraněmi, stal se informátorem ÚOOZ, kterým na motorkáře donášel informace. I díky jeho informacím se podařilo provést poměrně velkou realizaci a kolegové zajistili asi 5 členů gangu a na seznamu zajištěných věcí byly samopaly, brokovnice, kulovnice, pistole, ale i výbušniny nebo ruční granát. Pak se nám ale podařilo zjistit, že donášením informací na Hells Angels si kryje pouze svou vlastní trestnou činnost.
     Později se kolegům podařilo dostat Aliu před soud a byl odsouzen na deset let. Tenkrát ale provedl malou fintu. Do vězení sice dobrovolně nastoupil, ale s propadlými doklady, myslím, že se jednalo o pas. Aliu dobře věděl, že v takových případech ho věznice nesmí přijmout a dostane odklad na vyřízení nových dokladů. Toho využil a zmizel.
     Později byl odhalen na dálnici, kdy se řítil až 250 kilometrovou rychlostí, a když se ho kolegové pokusili zadržet, vytáhl na ně pistoli. Naštěstí mu ze zbraně vypadl zásobník, takže k výstřelu nedošlo a Aliu byl zadržen.
     Já jsem pak odcházel do důchodu, takže co se dělo po ukončení jeho trestu nevím, dovoluji si ale odhadnout proč Aliu střílel na Květu Daňovou. Květa byla vyhlášená rokycanská kráska, do které se Aliu opravdu šíleně zamiloval a postupně na ní přepisoval veškerý svůj majetek. Pokud po návratu z vězení zjistil, že Květa mu majetek částečně rozfofrovala s někým jiným, asi mu ujely nervy. Určitě Aliu jednal ve zkratu, protože na promyšlenou vraždu by si někoho objednal.
     Kolik Aliu vydělal za svou drogovou dráhu nedokážu odhadnout, ale určitě se bude jednat o desítky milionů. Vím co v jeho vile bylo za vybavení. Pamatuji si, že jsme se bavili o sedačce za skoro milion nebo o vypínačích osvětlení, každý v řádu několika tisíc korun. Všude také byl mramor, zlato a křišťál."

Vše o pokusu zavraždit svou ženu je zde:
Albánec střelil ženu do hlavy přímo před jejím malým dítětem

Albánec střelil ženu do hlavy přímo před jejím malým dítětem

19. 10. 2018, 00:26, aktualizace 21. 10. 2018, 14:32

AKTUALIZOVÁNO: Šéf Albánské narkomafie se v noci pokusil zavraždit ženu


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.