Foto Video

Čelní střet kamionu s osobním autem - aktualizujeme

Vážná dopravní nehoda - řidiče v bezvědomí a na umělé plicní ventilaci transportoval vrtulník LZS do nemocnice

sobota 22. ledna 16:11 , aktualizace neděle 23. ledna 09:58

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V pátek krátce před pátou hodinou odpoledne došlo mezi Dehtínem a Kokšínem na Klatovsku k čelnímu střetu osobního vozu s kamionem. O této nehodě jsme již informovali a nyní přinášíme další podrobnosti.

Neděle 10 h:  Podle administrátora Fakultní memocnice Plzeň je stav zraněného muže narozeného v roce 1995 bohužel stále velmi vážný.

     "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič narozený v roce 1995 s vozem Volkswagen při průjezdu zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, na mokrém povrchu se vozidlo dostalo do smyku a přejelo do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s nákladním automobilem s návěsem řidiče narozeného v roce 1984," popsala tisková mluvčí policie s tím, že po střetu skončil návěs napříč přes oba jízdní pruhy a osobní auto převrácené v příkopu.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, řidiče osobního vozu museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického zařízení a vzhledem k vážnosti jeho zranění musel být na místo povolán i vrtulník LZS. "Záchranáři na místě ošetřili muže s těžkými zraněními, kterého následně v bezvědomí a se zajištěnými dýchacími cestami transportovali leteckou cestou na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     U řidiče nákladního vozidla byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem, u řidiče Volkswagenu byl s ohledem na utrpěné zranění nařízen odběr krve.
     "Škoda byla odhadnuta na 700 000 korun. Dopravní nehoda je nadále v šetření policistů DI Klatovy," doplnila mluvčí policie s tím, že silnice byla v době šetření uzavřena a provoz byl plně obnoven v sedm hodin večer.D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.