Foto Video

Čelní střet u Olympie, jeden z řidičů jel po přivaděči v protisměru

Velmi vážná nehoda uzavřela přivaděč k dálnici u Olympie

1. září 2023 18:36 , aktualizace 22:47

Hasiči Záchranáři Doprava Nehody


     Dnes odpoledne po půl třetí došlo na přivaděči z Losiné na Plzeň před nájezdem na dálnici D5 na Prahu k velmi vážné dopravní nehodě. Čelně se tu střetla dvě osobní vozidla, přičemž jedno z nich jelo před nehodou v protisměru.

     Z místa bylo hlášeno několik zraněných, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. 


     Podle informací z místa řidič vozu Toyota narozený v roce 1948 jel po přivaděči v protisměru podél středových svodidel a řidič Škody Octavia narozený v roce 1981 na vozidlo, které se před ním v zatáčce vynořilo nestačil zareagovat.

     Oba řidiči měli veliké štěstí a z hrozivě vyhlížející nehody vyvázli jen s lehčími zraněními, vážněji ale bohužel dopadla spolujezdkyně z Toyoty, kterou museli hasiči z vraku vozu vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Poté byla žena předána do péče záchranářů.

     "Záchranáři si převzali do péče z jednoho automobilu starší ženu, která utrpěla vážnější zranění a byla při vědomí transportována na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Další dva muži byli s lehčími zraněními transportováni na Akutní příjem téže nemocnice," uvedli nám záchranáři.

     Policisté nehodu v tuto chvíli ještě šetří a zjišťují, jak se řidič Toyoty na místo vlastně dostal. Zatím můžeme uvést pouze to, že test na přítomnost alkoholu měli oba řidiči negativní. Na zprávu policie čekáme a po jejím obdržení článek doplníme.

     Provoz na přivaděči byl po dobu zásahu zastaven, nyní již je místo průjezdné pravým pruhem.

     Na tomto dopravním uzlu se jedná již o několikátý případ jízdy v protisměru a již jsme informovali i o několika vážných nehodách, ke kterým zde kvůli vozům v protisměru došlo.

Aktualizace:

     "Řidič vozu Toyota narozený v roce 1948 jel ve směru do centra Plzně a s ním ve voze cestovala ještě spolujezdkyně narozená v roce 1951. Tento řidič se však nesprávně zařadil do odbočovacího pruhu na dálnici D5, proto se v prostoru přivaděče otočil a odbočil vlevo zpět k obchodnímu centru, v místě však platí jednosměrný provoz v opačném směru jízdy. Od obchodního centra v tu chvíli jel řidič Škody Octavie narozený v roce 1981, který již nedokázal zabránit čelnímu střetu. Všichni účastníci nehody utrpěli zranění a byli převezeni k lékařskému ošetření," doplnila informace mluvčí policie.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.