Celostátní Den linky 155 se slaví v Olympii

Ve středu 15. května proběhne Den linky 155 zdravotnické záchranné služby

úterý 14. května 21:10 , aktualizace 21:10

Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Ve středu 15. května proběhne letos už potřetí národní Den linky 155 zdravotnické záchranné služby, přičemž datum 15.5. je zvoleno symbolicky s odkazem na zdravotnickou záchrannou službu.
     Zdravotnická záchranná služba je zde pro nás 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a naše Česká republika patří k těm šťastnějším zemím na planetě, kde se na rychlou pomoc lékařů a záchranářů můžeme vždy spolehnout. 
     “Číslo 1 133 549 odpovídá počtu všech našich loňských výjezdů. Ošetřili jsme celkem 1 000 791 pacientů, což je téměř každý desátý občan ČR včetně novorozenců, kojenců a batolat. Pokud bychom začali pořádně počítat, zjistíme, že v průměru přibližně každých 14 sekund zazvoní na některém z našich operačních středisek telefon a operátorka pak přibližně každých 28 sekund vyšle ze základny vozidlo záchranné služby,” sdělil nám tiskový mluvčí záchranné služby.
     Vzhledem k tomu, že záchranáři, ale i operátoři na středisku, pracují pod neustálým stresem a musejí dělat těžká rozhodnutí v krátkém čase, zaslouží si, abychom si jejich nasazení připomněli celostátním “Dnem linky 155”. 
     Na závěr bychom chtěli uvést, že pár let zpět byla vytvořena aplikace Záchranka, která umožňuje rychlé kontaktování Zdravotnické záchranné služby či Horské služby. Mezi šikovné funkce této aplikace patří např. i jak správně poskytnou první pomoc a tím zvýšit šanci na přežití postiženého. Záchranáři doporučují všem tuto aplikaci mít ve svém chytrém telefonu, protože nikdy nevíte, kdy půjde vám či vašim blízkým o život a tato aplikace vám může v záchraně něčího života velmi pomoci. 

Pozvánka do Olympie

     Práci operátorů tísňové linky, vedení resuscitace po telefonu (TANR) i ukázky aplikace Záchranka v praxi si mohou tuto středu od 9:00 prohlédnout návštěvníci OC Olympia v Plzni. Pro malé návštěvníky pak záchranáři ve spolupráci s fondem Kryštůfek připravili hry a soutěže. 


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.