Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Výbuch tlakové lahve zranil hasiče

AKTUALIZUJEME: Hasiči bojovali ve vybuchujícím ohnivém infernu

úterý 25. února 19:22 , aktualizace 19:22

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     V noci na dnešek kolem jedné hodiny zpozorovala ostraha areálu tržnice Svatý Kříž u Chebu požár a okamžitě na místo přivolala hasiče.
     První byli na místě hasiči ze stanice Cheb, ale v době jejich příjezdu již byla plameny zasažená celá řada stánků. Velitel zásahu proto ihned požádal o posilové jednotky, na místo krom profesionálních a dobrovolných hasičů vyjeli například i drážní hasiči z Chebu a operační středisko zároveň využilo dohody o přeshraniční spolupráci a povolalo na místo také posily z německého Waldsassenu.
     Zásah komplikoval prudký vítr, který stále rozfoukával plameny a po celé tržnici létal hořící materiál, který zapaloval další a další stánky. Díky množství hořlavého materiálu uloženého ve stáncích se pak plameny velice snadno šířily dál a dál.
     Nakonec byl ohněm zasažen celý blok prodejních stánků a tedy hořely jich celé tři desítky. Hasiči se tak kromě likvidace požáru museli zaměřit i na ochranu okolních bloků se stánky, restaurace a dalších obchodů.
     Během hašení navíc došlo k minimálně čtyřem explozím tlakových lahví, které byly uskladněny v hořících stáních. Právě blízký výbuch tlakové láhve srazil k zemi dva hasiče a jednoho z nich zranil. Zásah ztížil také nedostatek požární vody na místě události a bylo ji nutné dovážet.
     Po třech hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu a bylo možné některé jednotky hasičů poslat zpět na základny. Na místě po celou dobu zůstala jednotka z Chebu, bylo nutné rozhrabávat a rozebírat požářiště a vyhledávat skrytá ohniska.
     Dnes v dopoledních hodinách se na místo požáru opět vrátili vyšetřovatelé, kteří zjišťují, proč začalo hořet a jaká vznikla škoda.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.