Foto

Čenich psa narkoman neošálil

Pes pervitin značil bezchybně

5. prosince 2017 15:56 , aktualizace 17:00

Drogy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci na dnešek probíhala na rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje společná akce Policie ČR a Celní správy. Během akce se obě složky zaměřily mimo jiné i na kontrolu přítomnosti drog, kterou prováděl psovod se psem vycvičeným na vyhledávání OPL.
     Úspěch se dostavil v Trstěnicích, kde celníci zastavili vozidlo Škoda Yeti řízené 45letým mužem. Na reakci psa bylo zřetelně vidět, že drogy ve vozidle cítí. Pes se opakovaně vracel na sedadlo řidiče, ale řidič tvrdil, že o drogách nic neví. Celníci tedy zahájili prohlídku vozidla, ale bez výsledku. Psovod tedy znovu vypustil psa, který se opět vrátil k sedačce řidiče a znovu ji označil.
     Celníci opět vůz prohlédli, nyní již nevynechali ani motorový prostor, ale opět bez nálezu. Provedli tedy osobní prohlídku muže, jenže ten neměl drogy ukryté ani na těle. Nakonec se ale ukázalo, že čenich psa muž neošálil, test na přítomnost drog totiž ukázal, že pervitin nebyl ve voze, ale v samotném těle řidiče. Test byl na amfetamin a metamfetamin totiž pozitivní.
     "Pervitin se z těla vyplavuje mimo moči i potem, člověk se po jeho požití velice potí a je samozřejmě velmi pravděpodobné, že řidičův pot byl i v sedačce. Je samozřejmě také možné, že řidič s pervitinem manipuloval a jeho stopy zůstaly na řidičově oděvu. Každopádně kolegův pes pracoval perfektně," sdělil nám dnes další z policejních psovodů.


    
    

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.