Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Tomáš Čermák byl zadržen v Polsku

Na zadržení se podíleli čeští kriminalisté za podpory polských policistů v Lublinu

15. listopadu 2023 11:35 , aktualizace 12:13

Policie Zadržení pachatele


     Policie dnes informovala, že známého českého dezinformátora, který se vyhýbal nástupu trestu, Tomáše Čermáka z Holýšova, se včera podařilo zadržet v polském Lublinu.


     Ačkoli se Čermák svými videi na sociálních sítích snažil vzbudit dojem, že již uprchl do Ruska, vypátrali ho a zadrželi polští policisté. Ti dostali informaci, že by se měl skrývat ve vojvodství Lublin a včera večer ho na základě evropského zatýkacího rozkazu zadrželi na ulici nedaleko Staroměstského náměstí v hlavním městě tohoto vojvodství, Lublinu.
     Podle polské policie byl Čermák překvapen a nečekal, že může být v Polsku chycen. Čermák byl umístěn do vazby v Lublinu, kde si počká na převoz do České republiky.

     Čermák měl do vězení nastoupit již v srpnu. Odsouzen byl za to, že v době pandemie vyzýval na sociálních sítích k útokům na politiky. Čermák proti rozsudku podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

     "Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR,“ uvedli dnes policisté na sociální síti X.