Foto

Černá sobota pro adrenalinové sporty

Záchranné složky včera řešily několik vážných nehod při sportech, jedna bohužel skončila tragicky

neděle 22. září 15:19 , aktualizace 15:27

Nehody Smrt Záchranáři

     Hned u několika vážných nehod při adrenalinových sportech zasahovaly včera všechny záchranné složky včetně vrtulníku LZS.

     V prvním případě vyjížděli záchranáři a startoval vrtulník LZS na Svaté pole u Horažďovic, kde při motokrosových závodech asi čtyřicetiletý muž po pádu z motorky na chvíli ztratil vědomí. Se středně těžkými zraněními byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.

     Po druhé hodině odpoledne se vrtulník LZS musel na závodiště vrátit znovu poté, co z motocyklu spadl asi pětačtyřicetiletý muž. Ten byl se středně těžkými zraněními již při vědomí, předán LZS a transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.

     Kolem třetí hodiny odpoledne došlo Pod Svatoborem u Sušice k pádu parašutisty. I sem vyrážely záchranné složky včetně vrtulníku LZS. Cizinec podle informací z místa spadl naštěstí jen z asi čtyřmetrové výšky, i tak musel být ale do nemocnice transportován letecky.
     "Muže jsme transportovali při vědomí se zraněním horní končetiny a podezřením na zranění hlavy leteckou cestou na urgentní příjem Fakultní nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
      "Policie zjišťuje okolnosti pádu šestašedesátiletého cizince," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že na místo byl povolán vyšetřovatel a letecký inspektor.

      Kolem páté hodiny odpoledne vzlétal vrtulník LZS ke Ždánovu, kde došlo k pádu motocyklisty při motokrosu v lomu.
      "V lomu, kde stále probíhá těžba, jezdila skupina motocyklistů. Cizinec narozený v roce 1953 spadl při jízdě z přibližně osmimetrové výšky," popsala tisková mluvčí policie.
      Tato událost měla bohužel tragické následky. "Lékař ZZS přes veškerou snahu a několik desítek minut trvající resuscitaci, musel na místě konstatovat úmrtí," uvedla mluvčí záchranné služby.
       Na místo byli ke zjištění okolností tragické události vysláni kriminalisté a byla nařízena zdravotní pitva zemřelého.

       Na motokrosu u Horažďovic musely záchranné složky zasahovat ještě kolem sedmé hodiny večer u pádu dalšího muže, narozeného v roce 1987. I ten byl se středně těžkým zraněním, ale při vědomí letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. 

Za zaslání fota děkujeme čtenáři