Foto

Ahoj, jsem pacient P. V. a děkuji za záchranu života...

Cestou od mrtvého oživili jiného. Posádka vrtulníku LZS Kryštof 7 zažila i pro ně neobvyklé odpoledne.

4. června 2021 17:05 , aktualizace 17:12

Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

Aktualizujeme:

     Dnes se leteckým záchranářům z nemocnice ozval zachráněný muž, poslal fotku a napsal: "Ahoj, jsem pacient P.V. 41 let a děkuji za včerejší zásah, záchranu života a svezení vrtulníkem, na které si teda nepamatuji. Chlapi a dámy, čest Vaší práci!" Celá Letecká záchranná služba přeje muži brzké uzdravení, děkujeme za jeho potěšující slova a laikům za výborně provedenou první pomoc.

Za naší redakci přidáváme přání brzkého uzdravení a mnoho štěstí do dalších let!

Původní článek

     Všechny záchranné složky včera kolem třetí hodiny odpoledne vyjížděly k Butovu, odkud byla hlášená tragická nehoda na skále a na místo letěl i vrtulník LZS, který vzhledem k očekávanému členitému terénu na palubu přibral hasiče lezce. "Na břehu přehrady jsme spatřili jednoho ležícího a jednoho stojícího muže, k nim se spustil hasič lezec s vakuovou matrací a následně za ním lékař. Ten však bohužel musel na místě konstatovat smrt muže z důvodu jeho zranění neslučitelných se životem," popsali nám letečtí záchranáři průběh akce.

     "Dva cizinci měli v úmyslu vylézt na skálu nedaleko Butova u Hracholuské přehrady. Před patnáctou hodinou jeden z mužů dosáhl vrcholu skály, vzápětí se ale utrhl kámen, který spadl i s mužem na zem. Na místě zasahovali policisté, hasiči, zdravotníci i letecká záchranná služba a byl přivolán koroner. U zemřelého muže narozeného v roce 1964 byla nařízena soudní pitva," uvedla mluvčí policie a doplnila, že vyšetřování případu převzali kriminalisté.
     Druhý z mužů dle informací z místa utrpěl zranění rukou od lana, jak se pokoušel kamaráda jistit a také šok, takže si ho převzali záchranáři a poskytli mu potřebnou péči.

Cestou od mrtvého oživili jiného

     Když se vrtulník Letecké záchranné služby vracel zpět na letiště, prakticky těsně před přistávacím manévrem, dostala posádka výzvu, že na tom samém letišti právě došlo k srdeční zástavě u mladého muže. Vrtulník se tedy obrátil, během pouhých pár sekund přistál na uvedeném místě a letečtí záchranáři zahájili profesionální kardiopulmonální resuscitaci. "Došlo k úspěšnému obnovení srdečního rytmu a pacient byl po obnovení oběhu již ve stabilizovaném stavu letecky transportován do Fakultní nemocnice Plzeň, kde byl předán na pracoviště Kardiologické kliniky," uvedli nám jen před pár minutami letečtí záchranáři.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!