Foto

Cestují se choval doslova jako agresivní prase

Pomočil sedačku, napadl průvodčí, cestujícího i strojvedoucího

pondělí 13. července 14:57 , aktualizace 15:18

Alkohol Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Poslední dny, stejně jako jiná média, píšeme velmi často o incidentech na nádražích, na tratích, či ve vlacích, a ani dnes tomu bohužel nebude jinak. 

     Na cestu vlakem na trase Plzeň - Horažďovice ve čtvrtek 9. července cestující ani průvodčí asi dlouho nezapomenou. Krátce před půl sedmou večer začal totiž ve vlaku řádit muž, který mimo jiné výtržnosti i pomočil sedačku, a když se ho pokusila průvodčí uklidnit, poplival ji. Průvodčí se zastal jeden z cestujících, kterého ale agresor napadl a mimo jiné se ho snažil mlátil do obličeje. Ke zranění napadeného sice nedošlo, ale odnesly to jeho brýle i cyklistická helma.
     Vlak zastavil na zastávce Nezvěstice, kde vyrazil řešit incident dokonce i strojvedoucí, kterého muž ale také napadl a následně z vlakové soupravy utekl.

     Přivolaní policisté agresora nedaleko vlakové zastávky v Nezvěsticích podle popisu vypátrali a omezili na osobní svobodě.
     "Na místě bylo zjištěno, že třiatřicetiletý agresor byl pod vlivem alkoholu, detekční přístroj naměřil hodnotu 2,83 promile alkoholu v dechu," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Následně byl muž policisty převezen do policejní cely a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a případem se dále zabývají. V případě prokázání viny může hrozit agresorovi až dvouletý trest odnětí svobody.

Foto PČR

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.