Foto Video

„Pusť mě, nebo tě tím nožem zabiju!“

Václav Chaloupek postupuje, z lupiče se stal vařičem pervitinu a nyní s nožem v ruce vydíral

středa 8. ledna 08:35 , aktualizace 14:39

Drogy Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Devětadvacetiletý Václav Chaloupek, někdejší dětský hrdina večerníčků s Vydrýskem a medvědy, se stále ještě nepoučil a tak opět skončil ve věznici ve vazbě.

     Tentokrát za to, že ve čtvrtek 2. ledna 2020 kolem páté hodiny ráno společně s kumpány vykrádal kočárkárnu v Plzni v Sušické ulici. Jenže zloděje vyplašil a na místě se pokusil zadržet pohotový obyvatel domu. Bohužel právě Chaloupek vytáhl nůž a sdělil muži, že ho zabije, pokud ho okamžitě nepustí. Muž se samozřejmě obával o svůj život, takže ustoupil. Zloději sice z místa uprchli, ale ne na dlouho a policisté je brzy zadrželi.

Vařili jsme pervitin


     Václava Chaloupka policisté stále ještě vyšetřují za jeho účast na výrobě pervitinu, který společně s dalšími třemi muži a jednou ženou vyráběli loni.     
     Mnohatýdenní přípravy vyvrcholily v noci z pátku na sobotu 4. května 2019 společným zátahem celníků a policistů na Klatovsku ve vsi Vřeskovice v objektu bývalé ubytovny, klubovny tělovýchovné jednoty a hospody u koupaliště.
     Při této realizaci byla nasazena elitní zásahová jednotka celní správy SON a byly zadrženy všechny čtyři osoby. Proces výroby pervitinu nebyl dokončen právě na základě provedeného zákroku celního protidrogového oddělení. Při následné domovní prohlídce bylo zajištěno větší množství chemických látek, včetně látek s obsahem efedrinu a samozřejmě také laboratoř k výrobě pervitinu. Jak velké množství pervitinu skupina dokázala produkovat, si představíte sami, když uvedeme, že mezi jinými nechyběl ani padesátilitrový barel s rozpuštěnými léky.
      Kriminalisté všechny čtyři obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a pro všechny muže požadovali vazbu.
      Soud je do vazby vzal, jenže Chaloupek si podal stížnost ke krajskému soudu v Plzni a uspěl. Krajský soud ho tak po pouhém měsíci z vazby zase propustil.

Přepadneme poslíčka s pizzou

     Václav Chaloupek je ale Plzeňákům dobře znám i ze své předchozí trestní činnosti, kdy se v roce 2015 v Plzni v Doubravce dopustil loupeže na poslíčkovi s pizzou. V noci z úterý 24. listopadu na středu, kolem půl druhé ráno, se tři muži ve věku 21, 24 a 25 let po vzájemné domluvě rozhodli přepadnout rozvozce pizzy. Nejprve si telefonicky objednali dovoz jídla z Pizza Májovka na adresu v Mohylové ulici, jenže namísto zaplacení přivezeného jídla poslíčka povedená trojice zmlátila a okradla.
     Poté, co pizzaře zbili a okradli, všichni tři muži z místa utekli a vyrazili na mejdan, mimo jiné i do striptýz baru, kde uloupené peníze brzy rozfofrovali. 

     Oba Chaloupkovi společníci se později u soudu shodli, že právě Chaloupek byl mozkem celé akce, tedy pokud se toto jako mozek a akce dá nazývat.
     Chaloupek toto tvrzení popřel, vinu házel na Duchoně a tvrdil, že první zaútočil on. Rozhodl ale sám napadený poslíček, protože i v soudní síni jasně popsal a přímo ukázal na Chaloupka, že on je ten hlavní útočník a doplnil, že byl i během útoku nejaktivnější.
     Státní zástupce Michal Klíma mimo jiné také v žalobě uvedl i detaily, například, že již dvakrát trestaný Chaloupek poslíčkovi dal bez jakéhokoli varování několikrát pěstí do obličeje, pak ho chytil rukou kolem krku a škrtil ho.

Aktuálně

     Letošní lednové jednání Chaloupka kriminalisté kvalifikovali jako vydírání, muže obvinili a byl vzat do vazby. Nyní ho tedy čeká soud za loňskou výrobu pervitinu i letošní vydírání v Plzni.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.