Foto Video

"Chcete tu peklo jako v Teplicích?"

Romové z ubytovny zaútočili na policisty, teprve třináctiletý chlapec jednoho napadl skleněnou lahví

2. července 2021 10:09 , aktualizace pondělí 5. července 22:04

Záchranáři Alkohol Napadení Ubytovny Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

      V úterý 30. června vyjížděli policisté na žádost zdravotnické záchranné služby k ubytovně v Charkovské ulici v Karlových Varech, kde měli asistovat při ošetření silně opilého zraněného muže, protože zde ze strany obyvatel ubytovny docházelo k verbálním a agresivním útokům na posádku záchranářů.

      Policisté po příjezdu zajistili místo zásahu a ošetřovaného muže podrobili dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem více než tři promile alkoholu. Agresivita místní komunity se ale v tu chvíli obrátila proti policistům a dva muži začali na policisty dokonce fyzicky útočit. "I přes opakované výzvy dvojice osob svého jednání nezanechala a pokračovala ve svém agresivním chování, které se vůči policistům stupňovalo. Z tohoto důvodu policisté proti dvojici osob použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a oba muže ve věku 27 a 33 let zajistili," popsala tisková mluvčí policie s tím, že v průběhu tohoto zákroku na jednoho z policistů zaútočil zezadu nezletilý, podle našich informací teprve třináctiletý chlapec. Mladík na jednoho z policistů zaútočil skleněnou lahví, kterou policistovi rozbil o rameno a následně ho do stejného místa ještě několikrát udeřil pěstí a poté mu ještě vyhrožovat střepem rozbité lahve. Ani několikerá zákonná výzva mladíkovi nebránila v pokračování útoku a policista mu proto musel pohrozit namířenou zbraní, načež zareagovali mladíkovi příbuzní a agresora odtáhli.
      Policisté na místě zajistili ještě čtyřicetiletého muže, který měl v místě události poničit skleněnou výplň vstupních dveří do ubytovny. "Sedmadvacetiletý a o šest let starší muž jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, čtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Za přestupek jim může být uložena ve správním řízení pokuta až do výše 50 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že ve věci útoku na policistu lahví ze strany nezletilého kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání činu jinak trestného násilí proti úřední osobě a případem se dále zabývají.
      Ubytovna v Charkovské ulici je problémy s obyvateli v okolí nechvalně proslulá a k řešení její problematiky už přistoupilo i vedení města, které rozhodlo o jejím odkoupení od majitele. Agresivitu místní komunity dokládá i videozáznam pořízený jedním ze svědků, na kterém čtyřicetiletý muž ještě před zajištěním na policisty křičí: "Chcete tu peklo jako v Teplicích?".
      Při události naštěstí nedošlo ke zranění osob, zasahující policisté ale na místě museli poskytnout první pomoc ženě, která z vypjaté situace zkolabovala. Ta byla následně předána do péče další posádce záchranářů a transportována do nemocnice.

Výbuch před ubytovnou

     O dva dny později došlo před touto ubytovnou k mohutnému výbuchu, více zde:

Výbuch u problematické ubytovny, kde před několika dny napadli policisty

Výbuch u problematické ubytovny, kde před několika dny napadli policisty

05. 07. 2021, 21:20, aktualizace 05. 07. 2021, 21:48

Kriminalisté intenzivně pátrají po několika osobách s kapucemi na hlavách


Video a foto Facebook

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.