Aktuálně Foto

Soud poslal do vazby mladíky z Hostouně, kteří plánovali zavraždit vychovatele

Mladiství narkomani jsou obviněni z vraždy ve stadiu pokusu

13. září 2017 11:31, aktualizace středa 13. září 18:13

Partner článku – Pletiva Dobrý

AKTUALIZACE 18 h:

     Aktualizujeme dnešní článek z Hostouně. Soud dnes mladíky poslal do vazby. Plánovali zabít svého vychovatele a pak uprchnout. Do svého plánu se chlapci pokusili zlákat i další chovance, kteří naštěstí ale odmítli.

Původní článek

     Zase Hostouň a nyní dokonce plánovaní vraždy! Není měsíc, abychom nepsali o chovancích ústavu v Hostouni, kde jsou děti a mladiství zavření za trestnou činnost.
     Chovanci jsou rozděleni na dvě skupiny, na mladší a starší, kdy pomyslným dělítkem je věk 15 let. Právně je toto rozdělení velmi důležité. Od 15 let jsou totiž chovanci za své činy postižitelní. Tj. například útěk z ústavu je již „mařenka“ – tj. maření výkonu úředního nařízení. Bohužel naše soudy jsou neúčinné a nevyužívají všech možností co jim zákon umožňuje. Běžným jevem je 5 i 10 násobný útěk a místo cesty do kriminálu, se chovanec s úsměvem a s podmínkou vrací... kam jinam, než mezi kamarády do Hostouně.

     O tom, že zde je možné vše, svědčí poslední případ starý jen tři dny.

"Zabijeme vychouše!"

     Kriminalisté v rámci operativní činnosti zjistili, že tři mladiství delikventi plánovali vraždu vychovatele a společný útěk z pobočky ústavu Hostouň Medvědí kámen. Dle našich informací ho měli chtít podříznout.
     Mladíci si v sobotu 9. září naplánovali, jak vše provedou a ve večerních hodinách chtěli čin zrealizovat. Začátek plánu mladistvým vyšel, naštěstí ale vychovatel svým jednáním jejich úsilí zmařil a k plánovanému útoku na jeho osobu nedošlo.  

      "Policisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje předali dne 11. září usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání provinění vraždy ve stadiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství třem mladistvým ve věku 16, 16, 17 let. Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby," uvedla mluvčí policie. O vazbě se rozhoduje právě dnes.

      Tento poslední případ se stal v odlou­čeném pracovišti Hostouně Medvědí kámen, kde jsou drogově závislí a problematičtí chovanci. Toto zařízení je v budově bývalé pohraniční roty uprostřed lesa. Pokud si myslíte, že je zde hlídá ozbrojený strážný, bohužel se mýlíte. Hlídá je zde pouze vychovatel, který nesmí být ozbrojen.

    O tomto výchovném ústavu informujeme bohužel často, naposledy v článku Chovanci ústavu v Hostouni terorizují okolí. Nejedná se ani o první případ předem plánovaného útoku na vychovatele chovanci viz článek Další napadení v Hostouni. O poměrech v ústavu jsme podrobněji informovali již v článku Veřejně utajená hrůza v ústavu

Foto: z místa

Pletiva Dobrý

Nabízíme nejširší sortiment klasických, svařovaných, chovatelských a lesnických pletiv a jiných typů oplocení. Poradíme, jak zvolit pro zabezpečení vašeho pozemku to nejlepší řešení. Vše skladem v Ledcích u Plzně!