Foto Video

Chlapec, který napadl strážníky, napadl i dalšího člověka - VIDEO

Šestnáctiletý utečenec z DDÚ napadá jen tak pro zábavu, za hodinu sanitky odvezly tři lidi!

26. ledna 2017 12:05 , aktualizace 12:19


     Podařilo se nám zjistit nové informace k dvojici „dětí“, které se nerozpakovaly napadnout hlídku strážníků. Jak jsme zjistili, tito „Bonnie & Clyde po Česku“ jsou zamilovanou dvojicí, která opakovaně utíká z výchovných ústavů, naposledy v tomto případě z Děčína. 

     Tímto ale veškerá romantika končí, chlapec totiž ten den neváhal pro maličkost zaútočit na více lidí a dívka se jeho útoky na lidi skvěle bavila.
     Asi hodinu před večerním útokem na strážníky, který proběhl před osmou večer, mladík s kamarádkou napadl dalšího člověka. „Viděla jsem to na vlastní oči, bylo to v Plaze, ten mladík z vašeho článku tam byl ještě s jedním klukem a holkou. Znám je osobně, ona se jmenuje Bára L. a on Marek Č. Pouštěli si tam na telefonu nějakou hudbu, ale ten telefon jim strašně kvílel. Šla jsem jen kolem a pak jsem slyšela křik a když jsem se otočila, viděla jsem jak k zemi padá takový vysoký sekuriťák a oni všichni tři utíkají. Pak tam byl všude cítit slzák,“ sdělila nám dívka, která nechce být v žádném případě jmenována, protože jak nám sdělila, zvláště Marek umí být opravdu zlý. 

     Že k tomuto útoku v OC Plaza skutečně došlo nám potvrdil i mluvčí policie, který k tomuto případu uvedl: „Můžeme potvrdit napadení člena ostrahy v jednom z plzeňských obchodních center, kdy ostraha požádala mladistvého mladíka o ztlumení hudby. Mladík reagoval útokem pepřovým sprejem a následně z místa utekl. Příslušníka bezpečnostní služby z místa odvezli záchranáři na oční oddělení plzeňské nemocnice. Tento případ řešíme odděleně od následného napadení příslušníků Městské policie.“
     Nám se podařilo získat jak fotografie tohoto chlapce, některé pořízené přímo v den útoku a dokonce i video, které Marek Č. v Plaze pořídil v 18,39 tedy bezprostředně před tím, než zaútočili na strážného a z Plazy utekli. O hodinu později pak napadli dvoučlennou hlídku městských strážníků a tím samým slzným sprejem oslepili strážníka i jeho kolegyni. O tomto případu jsme psali zde: V centru Plzně došlo k napadení hlídky mladistvými útočníky

     Když to tedy celé shrneme, šestnáctiletý chlapec na opakovaném útěku z DDÚ (již jsme o něm v minulosti psali), v celostátním pátrání, si neváhal opatřit slzný sprej, se kterým během jedné hodiny napadne tři lidi, a to dokonce člena bezpečnostní služby a dva strážníky v uniformách. 

     Můžeme tedy jen doufat, že soud, před kterým chlapec zajisté skončí pro násilí vůči úřední osobě, ho pošle do vězení, kam dle všeho patří, a ne do pohodlí dětského ústavu, odkud uteče, kdykoli se mu zlíbí. Zatím byl eskortován zpět do DDÚ v Děčíně, odkud původně utekl.