Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Chlapec vběhl přímo před trolejbus, který ho srazil

U dopravní nehody na Doubravce zasahují záchranáři a policisté

20. září 2022 15:27 , aktualizace 15:44

Doprava Nehody

     Dnes kolem druhé hodiny odpoledne došlo na Masarykově třídě v Plzni Doubravce k dopravní nehodě, při které srazil na přechodu pro chodce před obchodním domem Centrum trolejbus linky 16 mladého chlapce.

     Podle informací z místa přímo před trolejbus jedoucí směrem na konečnou z pravé strany na přechod pro chodce vběhl asi patnáctiletý hoch a řidič již nestačil vůz zastavit. Chlapec po nárazu do čelního skla trolejbusu spadl na zem a utrpěl zranění.

     K nehodě vyjeli záchranáři, kteří chlapce po ošetření na místě transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín, a policisté, kteří nehodu zadokumentovali a dále se jí zabývají.

     Místo bylo po dobu šetření nehody průjezdné jedním pruhem a policisté provoz řídili kyvadlově. V současné chvíli již je doprava plně obnovena. 

     Mluvčí policie nám uvedla, že řidič trolejbusu narozený v roce 1972 měl test na přítomnost alkoholu negativní.


Včera jsme informovali dokonce o třech nehodách, při kterých došlo ke sražení chodců na přechodech:

Tři sražené ženy během jediného dne

     K první nehodě došlo po páté hodině ráno v Pravdově ulici v Sušici. Na místo vyjeli policisté a záchranáři, kteří si do péče převzali zraněnou ženu. "Ženu narozenou v roce 1982 jsme s lehkým zraněním transportovali na chirurgické oddělení nemocnice v Sušici," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

      Jak k nehodě došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Pětatřicetiletý muž s osobním vozidlem Volkswagen projížděl ulicí Pravdova, na křižovatce začal odbočoval vlevo do ulice Hrádecká, přičemž přehlédl chodkyni, která vstoupila na přechod pro chodce a došlo ke srážce."
      
Policisté u obou účastníků vyloučili požití alkoholu a dopravní nehodu dále šetří.

      Ke druhé nehodě došlo kolem půl sedmé ráno v Plzeňské ulici ve Stříbře a i v tomto případě museli krom policistů na místo vyrazit i záchranáři, kteří si převzali sraženou chodkyni. "Ženu jsme s lehkým zraněním transportovali na chirurgické oddělení Stodské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů.

      "Řidič narozený v roce 1976 jel ve směru od Plzně a v Plzeňské ulici mu na přechodu pro chodce přímo do jízdní dráhy zprava vstoupila chodkyně narozená v roce 1992," popsala tisková mluvčí policie s tím, že i v tomto případě policisté u obou účastníků vyloučili požití alkoholu a okolnostmi nehody včetně míry zavinění se dále zabývají.

     Odpoledne po třetí hodině pak došlo v Plzni na Koterovské třídě ke sražení další chodkyně autem. Vzhledem k tomu, že z místa bylo hlášeno zranění ženy, na místo vyjely všechny záchranné složky.
     Záchranáři si do péče převzali zraněnou ženu, kterou po ošetření poranění ramene transportovali do nemocnice. "Osmadvacetiletou ženu transportujeme se středně těžkým poraněním, ale plně při vědomí, do Fakultní nemocnice Plzeň," doplnili nám záchranáři.

     Podle informací z místa žena přebíhala přes přechod na tramvajovou zastávku, přičemž ji srazil vůz Nissan jedoucí po Koterovské směrem od vlakového nádraží. Jeho řidič na místě ale upřímně uvedl, že si není jist, zda nevjel do křižovatky na červenou, takže policisté musí vyhodnotit kamerové záznamy.

     "Policisté u obou účastníků vyloučili požití alkoholu a dopravní nehodu řidiče narozeného v roce 1983 a ženy narozené v roce 1994 dále šetří," uvedla tisková mluvčí policie.     

Foto - nehoda v Sušici - čtenář, Koterovská - KP

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost