Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Na hřiště nepřistávat! Jsou tam koně a osel!"

aneb "Klaudinka měla příchod na svět poněkud dramatický a jednadvacet strýčků to velmi prožívalo!"

pondělí 2. října 17:35 , aktualizace 17:47

Hasiči Záchranáři


      "Když jedou hasiči k zásahu, musí to slyšet celé okolí, tak proč ne i já?!" zřejmě si řekla minulé pondělí ještě nenarozená dcera hasiče z Chříče, což je malá vesnice v severovýchodní části okresu Plzeň-sever, ležící asi deset kilometrů východně od Kralovic, a dala o sobě opravdu pořádně vědět!

     "Právě jsem dal spát děti, když se rozhučela siréna a zároveň zazvonil telefon s vyrozumívací zprávou z KOPISu, což je krajské řídící středisko hasičů. Oznamovali nám, že u nás ve vsi bude přistávat záchranářský vrtulník Letecké záchranné služby k případu kolapsu těhotné ženy.
     Vybíhám z domu ven k autu, za mnou běží soused, kamarád, taky hasič a křičí na mě, že on k zásahu nemůže, protože ta žena je jeho přítelkyní,"
popsal nám začátek zásahu velitel místní jednotky dobrovolných hasičů Petr.

      "Sedám do auta, letím k hasičárně, kde se už schází dalších pět hasičů. Během oblékání do výjezdového zásahového oblečení volám pro bližší informace na operační středisko a dozvídám se, že vrtulník se chce posadit na fotbalovém hřišti. Díky místní znalosti oznamuji operačnímu, že to není dobrý nápad, protože na hřišti se pasou koně a osel z místního pivovaru, a celé hřiště je oplocené ohradou.
     Po domluvě tedy navigujeme vrtulník na druhou stranu obce na místní zemědělské letiště, kde vrtulník bez problému přistál. Letečtí záchranáři mají velké množství vybavení, takže nasedají do našeho hasičského auta a odvážím je za těhotnou sousedkou a zároveň ženou mého kamaráda, což pro mě samozřejmě dělá celý zásah hodně osobním.
     Celá vesnice na nohou, to víte událost, siréna, majáky, vrtulník, takže na místo přijíždí i starosta. Má k nám hasičům skvělý vztah a jsme pro něj rodina. Po lékařském ošetření nakládají sousedku do sanitky k transferu po převoz k vrtulníku. Po naložení pacientky vrtulník za ohromného hluku odlétá, nám se ulevuje že je v dobrých rukou a vracíme se na základnu.
     Druhý den ráno přichází zpráva, že paní je v pořádku a prý to bude holčička. Nemusím snad ani dodávat, že čekání na její narození jsme prožívali všichni hasiči z jednotky stejně, fakt jsme jako jedna rodina!" pokračoval v popisu netradičního zásahu Petr.

Klaudinko, vítej mezi námi!

     Konec tohoto příběhu vám pak řekneme my. O několik dní později se narodila krásná maličkatá princezna jménem Klaudie. Váží tři a půl kila, a kromě maminky a tatínka má i jednadvacet báječných strejdů z jednotky SDH Chříč

     Klaundince, celé její rodině i všem hasičům z Chříče přejeme mnoho zdraví a štěstí, a veliteli Petrovi děkujeme za krásný příběh!


 


     

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.