Foto

Chtěl prodat bitcoiny, skončil oškubaný jako slepice

Poznáte rychlonohého podvodníka?

úterý 13. února 16:43 , aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

Pátrání

     Na vidinu rychlého zbohatnutí si naběhl muž v Plzni, když na sociální síti vydal nabídku bitcoinů k prodeji.
     Kontaktoval ho muž, který projevil zájem a tak domluvili obchodní transakci nákupu bitcoinů za více než 50 tisíc korun. To je, vzhledem k aktuálnímu kurzu, necelá třetina jednoho bitcoinu.
     Muž si sjednal s kupcem schůzku v úterý 23. ledna kolem půl páté odpoledne v Poděbradově ulici. Na místě se dohodli, že smluvené množství bitcoinů prodávající převede elektronicky.
     Ve chvíli převodu se ale kupec otočil na podpatku a z místa k velkému překvapení prodejce rychle utekl.      
     Policisté se případem začali zabývat a vedou šetření v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu podvodu. V rámci objasňování případu získali mimo jiné fotografii z kamerového záznamu, na které je zachycen podezřelý muž.

     Podezřelý muž je ve věku okolo 25 let, štíhlé postavy vysoké cca 185 cm. Muž má krátce střižené vlasy a upravené vousy na tzv. strniště. Na sobě má oblečené béžové kalhoty, černou zimní bundu a na hlavě má nasazenou kšiltovku.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložené fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.