Foto Video

Chycený zloděj běsnil jako zvíře v kleci

Šílený muž před příjezdem policistů roztřískal vstupní prostory Lidlu

26. října 2020 14:49 , aktualizace 19:32

Partner článku – TUEBOR General Security

     Jako lapené divoké zvíře se včera v prodejně Lidl ve Františkových Lázních choval zloděj, kterého prodavačky přistihly při pokusu o krádež.

     Před devátou hodinou ráno si prodavačky všimly muže tmavé pleti, který se z obchodu pokusil bez placení pronést láhev alkoholu. Prodavačky se rozhodly situaci vyřešit uzavřením dveří prodejny a přivoláním hlídky městské policie.
     Strážník na místo dorazil ani ne pět minut po oznámení události, mezitím ale zloděj dostal hysterický záchvat, z prodejny se pokusil dostat za každou cenu a začal demolovat vše kolem sebe. Za vulgárního nadávání tak začal ničit reklamní panely, bezpečnostní rám a stojanem na letáky se pokusil prorazit uzavřené skleněné dveře. Nakonec si na vytvoření cesty ven chtěl vzít i hasicí přístroj, v tom mu ale zabránila statečná a pohotová žena.


u videa doporučujeme zvuk

     Zloděje zklidnila až přítomnost strážníka, který na místo dorazil a muže zadržel. Podle velitele Městské policie Františkovy Lázně nebylo potřeba k zadržení muže použít donucovacích prostředků a protože vzniklo podezření na spáchání trestného činu, byl muž k dalšímu řešení předán přivolaným policistům. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Aše, kterého prozatím obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se svého jednání dopustil v době, kdy byl Usnesením vlády České republiky vyhlášen nouzový stav“, uvedla mluvčí policie.

Video Facebook

 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost