Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Ebby alias postrach pašeráků opět bodovala

Fenka celníků schovaný kontraband za téměř 400.000 bez váhání nalezla

9. října 2023 13:48 , aktualizace 13:52

Cizinci Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – www.sjednejto.cz


     Ve středu 4. října si na dálnici D5 nedaleko hraničního přechodu Rozvadov vytipovala hlídka mobilního dohledu Celního úřadu pro Plzeňský kraj dodávku, kterou řídil občan rumunské národnosti.

     Na první pohled nákladový prostor nejevil žádné známky podezření a vypadalo to, že dodávka je prázdná. Řidič byl však od prvního kontaktu značně nervózní, a proto hlídka pojala podezření, že by ve vozidle mohl být ukrytý nějaký kontraband. Celníci dali na svoji intuici, která pramenila z nestandardního chování řidiče a vozidlo doprovodili na kontrolní halu. Pro důkladnou kontrolu posloužila celníkům nedávno zrekonstruovaná kontrolní hala v Rozvadově, kde jsou pro tento typ kontrol ideální podmínky a potřebné technické zabezpečení.

     Při odhalení místa úkrytu následně opět sehrála hlavní roli celnická fena Ebby, o které jsme již několikrát psali. Ebby v prázdné dodávce bez zaváhání označila podlahu vozidla. "Cigarety ukryté v tajných schránkách byly nalezeny právě pod falešnou podlahou v nákladovém prostoru vozidla. Jednalo se o cigarety různých značek s moldavskými tabákovými nálepkami," uvedla tisková mluvčí celního úřadu s tím, že cigarety celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň ve výši 367 689,- Kč bude muset cizinec celnímu úřadu uhradit.

     "Vzhledem k množství cigaret a výši úniku na spotřební dani byli na místo kontroly přivoláni kolegové ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel, kteří věc převzali k úkonům trestního řízení, cizince zadrželi a umístili do policejní cely. Zároveň cizinci sdělili podezření ze spáchání přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží podle § 244 odst. 1 trestního zákoníku," doplnila mluvčí.

     Případ byl projednán ve zkráceném přípravném řízení a cizinec si tak mohl ve velmi krátké době vyslechnout verdikt soudu. Byl pravomocně odsouzen na čtyři měsíce s roční podmínkou, včetně propadnutí pašovaných nelegálních cigaret a dodávkového vozidla sloužícího k jejich podloudné přepravě.

Foto CÚ

www.sjednejto.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!