Foto

Cigarety pašovali v ukrajinské dodávce

Mobilní rentgen celní správy odhalil pašované cigarety

17. října 2018 11:38 , aktualizace 11:44

Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

    Ve dnech 12. až 15. října proběhla v Plzeňském kraji kontrolní akce celníků zaměřená na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, dále na nelegální přepravu lihovin, tabáku a tabákových výrobků a na odhalování omamných a psychotropních látek.
    Kontroly byly prováděny pomocí mobilního velkokapacitního rentgenu, který je schopen odhalit případné tajné schránky nebo jiné úpravy na vozidle k ukrytí kontrabandu.

    V sobotu 13. října bylo na D5 vytipováno ke kontrole dodávkové vozidlo ukrajinské registrační značky.
    Pomocí rentgenu celníci zjistili, že v dodávce se v dutině pod podlahou a v prazích nachází kvádry, tvarem připomínající krabičky cigaret. Vše bylo následně prověřeno služebním psem na vyhledávání tabáku, který domněnku potvrdil. Jednotlivé krabičky byly důmyslně poschovávané s cílem co nejvíce znemožnit jejich odhalení.
    Ve vozidle bylo nalezeno více než 9000 ks cigaret různých značek značených ukrajinskými tabákovými nálepkami (kolky).

    Jedná se o opakovaný záchyt cigaret v Plzeňském kraji pomocí velkokapacitního rentgenu. V předchozím případě celníci zadrželi u Rozvadova rumunského pašeráka, který převážel kontraband cigaret s ukrajinskými a rumunskými kolky v návěsu pro přepravu osobních vozidel.

Foto: Celní správa


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.