Foto

Senior, kterého zasypaly sutiny z demolované budovy, svým zraněním podlehl

Bohužel musíme informovat o smutném konci nehody z pondělí

20. června 2018 10:32 , aktualizace 10:38

Smrt Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     V pondělí jsme informovali o případu z Tachova, kde při demolici budovy došlo k sesuvu zdi, jejíž trosky částečně zavalily kolemjdoucího seniora.
     Muže po vyproštění a ošetření z místa při vědomí transportovali záchranáři do Fakultní nemocnice Plzeň s poraněním hlavy a páteře.

     Dnes jsme obdrželi zprávu z okolí mužovy rodiny, že včera bohužel svým zraněním v nemocnici podlehl. Tuto zprávu potvrdila i nemocnice.
     "Nadále se případem zabýváme a šetříme, zda byly dodrženy všechny zásady bezpečnosti práce," uvedla tisková mluvčí policie.

Původní článek:

     Dnes po půl dvanácté dopoledne vyrážely všechny záchranné složky do ulice Boženy Němcové v Tachově, kde se zeď budovy při demolici zřítila a zavalila kolemjdoucího seniora.

     "Bourali tam nějakou větší dvougaráž, chodím kolem ní často, naposled včera. Právě když kolem ní procházela skupina asi pěti lidí, hrábli tam bagrem a zeď se vyvalila do ulice. Skupina mladších stihla uskočit, ale ten starší pán ne a ty sutiny spadly přímo na něj," popsal nám přímý svědek události.

     Muže z pod trosek vyprostili a do péče si ho převzali záchranáři. Hasiči provedli průzkum, zda se v sutinách nenachází ještě další osoba.
     "Muž ve věku cca 75 let byl zasypán cihlami z budovy, která se demoluje, a utrpěl úraz v oblasti hlavy a páteře. Při vědomí je sanitkou vezen na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice Lochotín," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů.

     V tuto chvíli na místo míří výjezd kriminální policie.

     

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost