Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Dvě chyby, dvě zas..né chyby!" vyčítá si teď muž ve vězení

Pozorný taxikář přispěl k dopadení recidivisty, který měl za sebou téměř dvě desítky skutků

29. června 2023 08:36 , aktualizace 08:37

Krádež Vloupání Zadržení pachatele


      Pravidelní čtenáři si asi pamatují na sérii vloupání, o kterých jsme informovali na přelomu roku 2022 a 2023. Pachatel byl tak trochu jako fantom a stále se mu dařilo unikat. Během dvou měsíců se vloupal na různých místech Plzně do několika vozidel, různých objektů, sklepních prostor nebo podzemních garáží. V některých případech ani nic neodcizil, ale způsobil velkou škodu například poškozením dveří. 

     Pachatel za sebou zanechával minimum stop, takže se kriminalisté dlouho neměli čeho chytnout, až ve čtvrtek 12. prosince udělal první chybu a nechal se při jednom z vloupání natočit bezpečnostní kamerou.

     Kriminalisté tak již znali jeho podobu, ale ještě netušili o koho jde.

     Další chybu pachatel udělal 17. ledna, kdy se před druhou hodinou vloupal do prodejny COOP v Aleji Svobody v Plzni a zde odcizil několik kartonů cigaret. Škoda mohla být podstatně větší, zloděje ale vyrušil alarm, který svým vstupem do prodejny spustil a kvůli kterému na místo okamžitě vyjela hlídka bezpečnostní služby Tuebor General Service.

      Zloděj tak z místa unikal pěšky s ohromnou taškou plnou cigaret a v okolí prodejny po něm pátralo několik vozů policie. Aby se z pro něj ohroženého prostoru rychle dostal, objednal si taxík. "Někdy po druhé ráno si ten člověk objednal jízdu z Aleje Svobody, kterou ale vzápětí zrušil. Pár minut na to si objednal jízdu z ulice Karolíny Světlé, ale tu také zrušil a nakonec nastoupil až v ulici Růženy Svobodové. S sebou měl velkou cestovní tašku plnou cigaret a vezl jsem ho do herny vedle Mc Donald na Americké," uvedl tenkrát taxikář, který svým svědectvím značně přispěl k dopadení pachatele.

      Díky těmto dvěma poznatkům a následné operativní činnosti se kriminalistům podařilo čtyřicetiletého pachatele vypátrat a usvědčit. Zatím mu kriminalisté prokázali šestnáct skutků a způsobenou škodu přes 250 tisíc korun, ale není vyloučeno, že další obvinění ještě přibudou.

     Policejní komisařka zahájila trestní stíhání tohoto čtyřicetiletého muže a obvinila ho ze spáchání pokračujícího trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Ukázalo se také, že nekradl poprvé a v minulosti již byl za majetkové trestné činy pravomocně odsouzen.

     Muž je v tuto chvíli ve vazbě za jinou trestnou činnost a v případě odsouzení mu hrozí, že mu k trestu přibude dalších až pět let odnětí svobody. 


 TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost