Děti naplánovaly hromadný útěk z ústavu

Hromadný útěk pěti dětí z diagnostického ústavu překazil okamžitý zásah policie

pátek 3. dubna 20:57 , aktualizace sobota 4. dubna 12:15

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Skupina pěti dětí včera před šestou hodinou večer naplánovala utéct z Dětského diagnostického ústavu v Kotíkovské ulici v Plzni a děti se rozhodly k tomu využít odpolední procházky. Pětice dětí se při návratu z procházky těsně před vstupem do objektu ústavu oddělila od skupiny ostatních, kterou vedl vychovatel a začala utíkat směrem k Lékařské fakultě. Plány útěkářům ale překazil okamžitý zásah policie.
     "Na místo přijelo několik policejních aut a policisté začali pronásledovat několik dětí, které utíkaly podchodem z tramvajové zastávky a poté běžely kolem fakulty," popsal nám očitý svědek zásahu. 
     Jen deset minut po útěku skoro celou skupinu, která se pokusila skrýt v zahradě pavilonu soudního lékařství, policisté dostihli a pochytali.
     "Čtyři nezletilé osoby jsme zajistili a předali zpět do výchovného ústavu, uprchnout se podařilo jednomu chlapci, po kterém v současné době pátráme," uvedla tisková mluvčí policie.

Aktualizace: Dnes ráno těsně po šesté hodině útěk vzdal i poslední z chlapců a již je také zpět v ústavu.

Foto: Ilustrační
     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.