Foto

Čtyřiatřicetiletý Plzeňák nakradl věci za víc než čtvrt milionu

Kriminalisté objasnili řadu vykradených domů, bytů, prodejen i restaurací

21. února 2020 13:14 , aktualizace 14:10

Krádež Vloupání

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Více než rok řádil v Plzni zloděj, který se vloupával do domů, garáží restaurací a prodejen napříč Plzeňským krajem a bral doslova vše, co mu přišlo pod ruku a dalo se nějak zpeněžit. Zloděj si odnášel nářadí, mobilní telefony, alkoholické nápoje, cigarety i jízdní kola, ale nepohrdl ani žvýkačkami nebo samozřejmě samotnou finanční hotovostí.
     Policisté po zloději samozřejmě intenzivně pátrali a na základě operativního šetření, důsledného ohledávání míst činů, precizního zajišťování a vyhodnocování zajištěných stop a velmi dobré osobní a místní znalosti se jim podařilo tuto trestnou činnost objasnit.
     "Celkem kriminalisté zadokumentovali 19 případů se škodou dosahující téměř 270 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policistům se podařilo vypátrat pachatele těchto vloupání a zahájili jeho trestní stíhání.
     "Policisté v těchto dnech předali usnesení o zahájení trestního stíhání 34letého muže z Plzně, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádež v souběhu s pokračujícím přečinem poškození cizí věci a přečinem porušení domovní svobody," doplnila mluvčí policie s tím, že obviněný je stíhán vazebně a případ rozsáhlé majetkové trestné činnosti kriminalisté dále vyšetřují.

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.