Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár v Tesco založilo teprve čtyřleté dítě

Došlo k silnému zakouření obchodu a byla nutná evakuace zaměstnanců i zákazníků

Autor: Petr Novák úterý 2. dubna 14:24 , aktualizace 14:24

Hasiči


     V pátek jsme informovali, že po desáté hodině dopoledne došlo na prodejní ploše nákupního centra Tesco Stores v Sušici k zapálení stojanu se zápalkami, zapalovači a náplněmi do nich. Požár začali okamžitě hasit prodavači, následovalo silné zakouření obchodu, proběhla evakuace zaměstnanců i zákazníků a na místo vyjíždělo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

    "O Velkém pátku nás čekalo velké překvapení. Poplach aktivovaný protipožárním čidlem v Tesco. Až do dnešního dne se po našem příjezdu a průzkumu vždy prokázalo, že jde o planý poplach. Dnes tomu ale tak nebylo a v Tesco hořelo. Bylo zapotřebí uhasit stojan se zapalovači a náhradními náplněmi do nich a nakupující i personál musel být evakuován," uvedli sušičtí hasiči.

     Už v pátek se proslýchalo, že by za zapálením stojanu mělo být dítě. Tato informace se v průběhu víkendu potvrdila, ale věk malého "pachatele" nás skutečně překvapil. Bylo mu totiž necelých pět let.

     "K tomuto případu mohu potvrdit, že jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí. Vzhledem k tomu, že v případu ale figuruje nezletilá osoba, nemůžeme poskytovat žádné další informace," uvedla nám dnes mluvčí policie.

Foto: hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.