Aktuálně Foto

Řidič pod vlivem drog srazil cyklistu, ten bohužel během nehody zahynul

Všechny záchranné složky zasahovaly dnes dopoledne u tragické nehody

15. dubna 2017 11:28 , aktualizace pondělí 31. července 14:58

Cyklista Doprava Drogy Nehody Smrt

     Dnes před desátou hodinou došlo k tragické nehodě na silnici 190 mezi Nýrskem a Dešenicemi, kde dle prvotních informací došlo ke střetu osobního automobilu s cyklistou.

     Ten následkem nehody utrpěl zraněním, kterým bohužel podlehl.

AKTUALIZUJEME

 Tisková mluvčí policie k nehodě uvedla: "Klatovští dopravní policisté přijali kolem 9:45 hod. oznámení o nehodě, která se stala u obce Nýrsko na Klatovsku.
     Z dosavadního šetření vyplývá, že od obce Nýrsko směrem na obec Hodousice jel 81letý cyklista, který při vjetí do křižovatky z vedlejší komunikace nedal přednost zleva jedoucí dodávce značky Hyundai, kterou řídil 20letý muž.
     Ten se snažil střetu zabránit, avšak i přes intenzivní brzdění došlo ke střetu s cyklistou. Senior svým zraněním na místě podlehl. Policisté s řidičem  vozidla provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Pozitivní byl však test na drogy, a tak  řidiče policisté převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu.
     To, zda byl cyklista pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, bude zřejmé až z výsledků soudní pitvy.
     Vzniklou celkovou škodu policisté odhadli na přibližně 30 000 korun. Nehodou se i nadále zabývají. V tuto chvíli je komunikace zcela uzavřená, doprava je odkláněna po objízdných trasách."