Foto

Cizinec ve smyku smetl cyklistu, ten neměl šanci přežít

Aktualizujeme článek o včerejší tragické dopravní nehodě na Klatovsku

středa 29. dubna 11:17 , aktualizace 11:19

Cyklista Nehody Smrt Záchranáři

    Včera večer kolem sedmé hodiny se před vesnicí Janovice nad Úhlavou, ve směru na Nýrsko, střetl cyklista s osobním vozidlem.
     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, ale těžce zraněnému muži se již pomoci nedalo. "Cyklista ve věku asi čtyřicet let utrpěl velmi vážná zranění a náš lékař po příjezdu na místo musel konstatoval úmrtí," uvedla mluvčí záchranné služby.
      Vyšetřování nehody převzali kriminalisté a dorazit musel i koroner."Deset minut po devatenácté hodině jel čtyřiašedesátiletý cizinec s vozidlem značky Toyota Yaris po komunikaci II. třídy číslo 191, ve směru jízdy od Nýrska na Janovice nad Úhlavou.
      Na přímém úseku komunikace, před křižovatkou na obec Strážov, se z nezjištěných příčin dostal s vozidlem do smyku a vjel do protisměru, kde se vozidlo nejméně jednou přetočilo přes střechu a smetlo protijedoucího cyklistu, kterým byl čtyřicetiletý muž z Klatovska.
     Cyklista utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. U zemřelého byla nařízena soudní pitva,"
popsala tisková mluvčí policie s tím, že řidič vozidla měl dechovou zkoušku i test na návykové látky s negativními výsledky.
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Foto hasiči:

Fotografie poslal čtenář, děkujeme: