Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Střet dvou kamionů uzavřel dálnici D5 - článek byl aktualizován

K nehodě došlo dnes ráno na 135. kilometru dálnice D5 ve směru jízdy z Rozvadova na Plzeň

Autor: Petr Novák pátek 23. února 14:55 , aktualizace 14:59

Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – Remont-car


      Dnes ráno po šesté hodině došlo na 135. kilometru dálnice D5 ve směru jízdy z Rozvadova na Plzeň k dopravní nehodě, během které se střetly dva kamiony převážející lodní kontejnery. "Upozorňujeme řidiče na uzavření dálnice D5, u dopravní nehody zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Objízdná trasa je sjezd exit 136 Mlýnec a zpět na D5 exitem 128 Bor," uvedla nám těsně po nehodě mluvčí policie.    

      Podle prvotních informací by na místě měly být dvě zraněné osoby a v tuto chvíli probíhá odstraňování následků nehody. Pochopitelně se tvoří kolony.

      Nehodu na místě šetří policisté, čekáme na jejich zprávu a po obdržení informace doplníme.

Aktualizujeme:

      "Záchranáři z místa dopravní nehody transportovali čtyřiadvacetiletou ženu a třiatřicetiletého muže s lehkými zraněními do nemocnice ve Stodě," uvedla nám mluvčí záchranářů.    

    "Třiatřicetiletý řidič jel s nákladní soupravou tvořenou nákladním automobilem tovární značky Mercedes Benz a přívěsem Fliegel v pravém jízdním pruhu a dostatečně se nevěnoval řízení, nesledoval provoz před sebou a narazil do levé zadní části návěsu nákladní soupravy, jejíž řidič zastavil kvůli poruše. Tuto nákladní soupravu tvořil tahač tovární značky Renault a návěs Schmitz a řídil ji čtyřiatřicetiletý řidič. Po střetu vozidel narazilo vozidlo Mercedes do středových svodidel. 
     Policisté oba řidiče vyzvali k dechovým zkouškám, ty byly negativní," doplnila odpoledne mluvčí policie s tím, že zranění utrpěli řidič vozidla Mercedes a spolujezdkyně z vozu Renault. 

     Na vozidle Mercedes vznikla škoda ve výši 1,5 milionu korun, na přívěsu Fliegel 200 tisíc korun, na nákladním vozidle Renault 50 tisíc korun a na návěsu Schmitz půl milionu korun a na svodidlech byla škoda vyčíslena na 130 tisíc korun. 

     Dálnice ve směru na Plzeň byla zastavena v době od 6 do 12 hodin.


Remont-car

Moderní multiznačkový autoservis s důrazem na kvalitu služeb a moderním pracovním prostředím Diagnostika Servis | Odtah | Likvidace pojistných událostí | Další služby