Foto

Druhý chodec sražený kamionem zemřel na místě

Další chodec sražený kamionem, v tomto druhém případě muž zemřel přímo na místě

pondělí 21. září 16:19 , aktualizace 16:51

Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes po půl třetí odpoledne došlo k již druhé dnešní dopravní nehodě, při které kamion srazil chodce, tentokrát u Rozvadova. I v tomto případě na místo vyjely všechny záchranné složky a opět vzlétl vrtulník LZS z Líní.
     Bohužel v tomto druhém případě byla veškerá snaha již marná. "Muž narozený v roce 1959 po srážce s kamionem utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Lékařka konstatovala úmrtí na místo byl povolán koroner," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Silnici 605 v obci Rozvadov byla uzavřena, objízdná trasa do Německa vede po dálnici D5.

Aktualizace:

     "Řidič nákladní soupravy narozený v roce 1982 jel obcí Rozvadov směrem k hraničnímu přechodu a došlo ke střetu s chodcem narozeným v roce 1959, který se nacházel na úrovni komunikace. Po střetu utrpěl chodec zranění, kterým na místě podlehl," popsala tisková mluvčí policie s tím, že okolnosti střetu a míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem šetření.
     Požití alkoholu u řidiče bylo vyloučeno dechovou zkouškou. U zemřelého chodce byla nařízena pitva a případem se dále zabývají tachovští kriminalisté.

Foto: PČR , Úvodní foto ilustrační

První nehoda

     Dnes kolem půl jedenácté došlo na silnici mezi Klatovy a Beňovy k vážné dopravní nehodě, při které kamion Scania srazil chodce.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a protože chodec utrpěl velmi vážná zranění, vzlétl i vrtulník LZS. Po ošetření na místě, při kterém záchranářům asistovali i hasiči, byl muž transportován do nemocnice v Plzni. "Záchranná služba z místa transportuje muže ve věku cca šedesát let ve velmi vážném stavu, v bezvědomí a zajištěnými dýchacími cestami, cestou LZS na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů. Mluvčí policistů pak kolegyni doplnila informací, že vyšetřování převzali policisté z oddělení obecné kriminality a ze skupiny dopravních nehod.

     Silnice 22 byla kvůli probíhajícímu zásahu a šetření nehody uzavřena, objízdná trasa ve směru na Klatovy vede přes obec Tajanov. Druhá objízdná trasa je vedena přes Klatovy - Novákovice - Dolní Lhotu - Bezděkov.

Foto: HZS