Foto

Nemocná žena se chtěla upálit

Dům plameny zničily, žena však nakonec před ohněm uprchla

12. června 2019 14:48 , aktualizace 15:02

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Jak jsme již psali, dnes po deváté hodině ráno vyjelo osm jednotek hasičů k požáru rodinného domu v Újezdu Svatého Kříže nedaleko Bělé nad Radbuzou. Informovali jsme, že při příjezdu hasičů byl již požár v plném rozsahu a zásah komplikovala přítomnost jedné propan-butanové lahve, kterou museli hasiči z ohně vynést.

Chtěla se upálit

     Jenže za tímto požárem dle všeho nestojí nehoda, ale úmysl. Dům měla podle sousedů schválně zapálit přímo jeho majitelka, nedávno propuštěná z psychiatrie, s úmyslem v domě sama uhořet. Dům prý žena zapálila, ale nakonec v žáru nevydržela a uprchla ven, kde se měla sousedům přiznat.
     Policie již také oficiálně potvrdila, že pracují i s touto verzí. Dle mluvčí policie je výše uvedená jednapadesátiletá žena transportována do specializovaného zdravotnického zařízení, zatímco k vyhořelému domu míří psovod se psem určeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Mluvčí také potvrdila, že vyšetřování případu již převzali kriminalisté.

     "Nasazeno bylo pět proudů, z toho jeden z výškové techniky a byla zřízena kyvadlová doprava vody. Hasiči museli rozebírat konstrukci střechy. Zásah značně ztěžuje i dnešní velké horko, musíme tedy dbát zvýšeného rizika přehřátí," uvedl již dopoledne mluvčí hasičů.

    Foto: HZS

Úvodní foto ilustrační

 


  

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.