Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další vážná nehoda v Plzni v noci na dnešek

Řidič nezvládl řízení, vyletěl ze zatáčky a najel do stromu

1. listopadu 2022 22:03 , aktualizace středa 2. listopadu 08:55

Nehody Záchranáři

     Včera večer jsme informovali o vážné dopravní nehodě v Plzni Bolevci a bohužel o dvě hodiny později došlo k další, tentokrát na Borech.

      Před devátou hodinou večer vyjížděly všechny záchranné složky do Dobřanské ulice, kde osobní vůz vyjel ze silnice a narazil do stromu. 
      Zatímco prakticky nezraněný řidič se z vozu zvládl dostat sám, jeho vážně zraněnou spolujezdkyni museli z vozidla vyprostit hasiči a poté si ji do péče převzali záchranáři. "Žena narozená v roce 2006 byla se středně těžkým zraněním transportována na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

      "Řidič narozený v roce 2002 jel s vozem značky Škoda Octavia Dobřanskou ulicí směrem k Univerzitní ulici. V prostoru levotočivé zatáčky řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal se do neřízeného smyku a vyjel mimo vozovku, kde došlo ke střetu vozidla s obrubníkem a následně i se stromem," popsala nehodu tisková mluvčí policie s tím, že dechová zkouška u řidiče byla provedena s negativním výsledkem. 


Vážná nehoda v Plzni Bolevci

    Včera po šesté hodině večer došlo v Plzni na křižovatce Gerská x Manětínská x U Jam k vážné dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy. Jeden z nich se po střetu převrátil a druhý narazil do semaforu.

     Z místa bylo hlášeno zranění více lidí i to, že v jednom z vozidel cestovaly dvě malé děti, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Jako první na místě zasahovala, samozřejmě mimo svědků nehody, hlídka policistů, která zraněným poskytla první pomoc a následně se k nim připojili hasiči, kteří poté ještě dále asistovali záchranářům.

     Řidič vozu Škoda, který se po střetu převrátil na střechu, jel v autě sám. V Citroenu jela maminka a vezla dvě holčičky ve věku asi 5 a 7 let. 

     Podle svědků byly v době nehody semafory vypnuté a řidič s vozem Škoda jel z Manětínské směrem do ulice U Jam a nedal při tom přednost řidičce s vozem Citroen jedoucí po Gerské směrem od centra, tedy po hlavní silnici.
     Do nemocnice byli transportováni všichni účastníci nehody. "Muž narozený v roce 1977 byl transportován na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín a žena narozená v roce 1986 se dvěma dětmi k observaci do téže nemocnice," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Policisté u řidiče i řidičky vyloučili požití alkoholu před jízdou. Nehodu na místě dále šetří, čekáme na jejich zprávu a poté budeme aktualizovat.

Aktualizace:

     Mluvčí policie nám nehodu popsala prakticky stejně jako výše uvedení svědci. Jediné, co tedy můžeme doplnit je, že řidič vozu Škoda byl Španěl.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.