Video

Další pěstírnu zajistili policisté

Krom téměř stovky rostlin zajistili i několik pachatelů

20. června 2018 18:30

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding


    Odhalování drogové trestné činnosti patří mezi priority plzeňských kriminalistů a odhalování pachatelů, kteří se jí dopouštějí, věnují maximální úsilí.
     Kriminalistům se v úterý 19. červnav ranních hodinách a na základě vlastní operativní činnosti povedlo odhalit pěstírnu rostlin cannabis v bytovém domě v Plzni na Slovanech.
     Kriminalisté spolu s odhalenou pěstírnou dopadli i několik osob, které se na této trestné činnosti podílely. Rostliny byly pěstovány za účelem získávání marihuany a její účinné látky THC.
     "Po provedené domovní prohlídce policisté zajistili celkem 91 kusů vzrostlých rostlin a komponenty určené k pěstování těchto rostlin tzv. indoor způsobem. Dále byl v bytové jednotce nalezen i suchý rostlinný materiál. Zajištěné rostliny, sušina a pěstební komponenty jsou v současné době podrobovány znalecké expertíze.   
     Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a případem se dále zabývají,"
uvedla tisková mluvčí policie.


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost